1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 15 Nisan Perşembe Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi, (Güncel)

15 Nisan Perşembe Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi, (Güncel)

Evde bakım maaşı yatan iller 15 Nisan 2021 tarihli listesi belli oldu. Bu ay evde bakım parası 1,658 Lira olarak ödenecek. Peki hangi illerde evde bakım maaşı ödemesi yapıldı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kendi bakımını yapamayacak durumda olan hasta veya engelli bireyin evde bakım üstlenen kişilere sağladığı destek belirli periyotlar halinde yatırılmaya devam ediyor. Binlerce kişinin faydalandığı evde bakım maaşı 15 Nisan günü de araştırılıyor. Evde Bakım Maaşı Hangi Günler Yatırılıyor?Evde bakım yardımı her ay yatırılmakta olup genellikle ayın ikinci haftası itibariyle bakım yardımları hesaplara geçmeye başlıyor.

15 Nisan Evde Bakım Maaşı Yatan İller;

Amasya, Kırklareli, Edirne, Bolu, Samsun, Aksaray, Sakarya, Ordu, Hatay, Antalya, Afyonkarahisar, İzmir, Balıkesir, Isparta, Konya, Diyarbakır, Manisa, Uşak, Adıyaman, Gaziantep, Bilecik, Zonguldak, Tekirdağ, Osmaniye, Erzincan ve Şanlıurfa.

Evde Bakım Aylığı Sorgulama İşlemi;

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap