1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 16 Nisan 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi!

16 Nisan 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi!

Evde bakım maaşı yatan iller 16 Nisan 2021 Cuma tarihli listesi belli oldu. Bu ay evde bakım parası 1,658 TL olarak ödenecek. Peki hangi illerde evde bakım maaşı ödemesi yapıldı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kendi bakımını yapamayacak durumda olan hasta veya engelli bireyin evde bakım üstlenen kişilere sağladığı destek belirli periyotlar halinde yatırılmaya devam ediyor. Binlerce kişinin faydalandığı evde bakım maaşı 16 Nisan günü de araştırılıyor. Bugün itibari ile bazı illerde maaş ödemesi yapıldı. Peki 16 Nisan 2021 evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde Bakım Maaşı Hangi Günler Yatırılıyor?

Evde bakım yardımı her ay yatırılmakta olup genellikle içerisinde olduğu ayın 2. haftası itibariyle bakım yardımları hesaplara geçmeye başlıyor.

 

16 Nisan 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Amasya, Kırklareli, Edirne, Bolu, Samsun, Aksaray, Sakarya, Ordu, Hatay, Antalya, Afyonkarahisar, İzmir, Balıkesir, Isparta, Konya, Diyarbakır, Manisa, Uşak, Adıyaman, Gaziantep, Bilecik, Zonguldak, Tekirdağ, Osmaniye, Erzincan, Şanlıurfa, Bursa, Adana, Karabük, İstanbul

2021 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Geçtiğimiz sene temmuz-aralık döneminde 1544 TL olan engellilerin evde bakım yardımı ocak ayından itibaren haziran sonuna kadar 1.658 TL olacak. Bakıma muhtaç engellilerin özel bakım merkezlerinde bakımı için ödenen tutar da 3 bin 88 liradan 3 bin 314 liraya yükseldi.

Yorum Yap

Yorum Yap