18 Eylül 2022 Lgbt karşıtı yürüyüş bu Pazar İstanbul Saraçhane Parkı’nda başlayacak. Sosyal medyada gündem olan LGBT dayatması belli kesimlerden tepki aldı. Peki, LGBT nedir? Lgbt yürüyüşü neden yapılacak, neyi amaçlıyor?

18 EYLÜL 2022 LGBT KARŞITI YÜRÜYÜŞÜ SOSYAL MEDYAYI İKİYE BÖLDÜ

LGBT (Lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel veya travesti) kelimelerinin kısaltılmış halidir. Son dönemde tüm dünyada popüler bir akım haline gelmiştir. 18 Eylül Pazar, yani bugün LGBT dayatmasına karşı aileler sokağa inecek. İstanbul Saraçhane'de düzenlenecek 'Aile Buluşması' toplum için 'umut ve mutluluk' var. LGBT akımının destekçilerine karşı LGBT dayatmasına tepki olarak bir araya gelecek olan aileler, sanatçılar, sporcu, yazar ve her kesimden vatandaş, bugün Saraçhane Parkı'nda bir araya gelecek.

Fikirde Birlik Platformu tarafından yapılan davete 150 sivil toplum örgütü de katılım sağlayacak. Büyük aile buluşmasında LGBT dayatması ile değişen sosyal koşulların nasıl düzenlenebileceği tartışılacak. 18 Eylül 2022 LGBT karşıtı yürüyüşü Saraçhane'deki toplantıdan sonra başlayacak. Buluşmada Vatan Partisi Öncü Kadın, TGB ve CKD de konuşma yapacak.

Milletin kenetlenmesini sağlaması hedeflenen 18 Eylül büyük aile buluşması, 'LGBT dayatmasına dur de buluşması' olarak nitelendiriliyor. Batı'nın dayattığı emperyalizmin milli kültürümüze saldırmasına yönelik başlatılan demokratik kitle örgütleri buluşmasında halk bugün meydana iniyor.

18 Eylül Pazar günü saat 14.30'da İstanbul Saraçhane’de toplanacak olan LGBT karşıtı grubun Beyazıt Meydanı'na kadar yürüyüş düzenlemesi planlanıyor. Buluşmayı düzenleyen örgüt temsilcileri, amaçlarının farkındalık ve meclisin harekete geçmesi olduğunu vurguladı. Öte yandan amacın LGBT bireyleri dışlamak olmadığını belirten temsilciler, o bireyleri de eyleme davet etti.

Büyük Aile Buluşması ve Yürüyüşü hakkında açıklamada bulunan Serdar Eryılmaz, "Dayatmaya saygı duyamayız. Kişilere saygı duymak başka bir şey. Biz günaha saygı duyamayız. Burada iki amacımız var. Birincisi toplumumuzun bu durumun farkına varması. İkincisi ise meclisimizin bu konu ile ilgili harekete geçmesi.” dedi.

Dayatmanın en çok 15 yaş altı gençlere zarar verdiğini, bu akımın insan hakları hareketi olmadığını bildiren Vatan Partisi temsilcisi de aileleri bu büyük buluşmaya davet etti. Tuğçe Kazaz da LGBT dayatması karşıtı buluşmaya katılacağını bildirdi.