2020’nin Şevval Ayı Ne Zaman Başlayacak? Şevval Ayı’nın Anlamı ve Önemi

2020’nin Şevval Ayı Ne Zaman Başlayacak? Şevval Ayı’nın Anlamı ve Önemi

Milyonlarca Müslüman vatandaşımızın heyecan içerisinde beklediği 11 ayın Sultanı Mübarek Ramazan geldi geçti şimdi sırada Şevval Ayı ne zaman başlayacak, 2020 Şevval Ayı hangi güne denk geliyor gibi sorularınızın cevapları sitemizde sizlerle.

Şevval ayı bu yıl 24 Mayıs Pazar günü başlayacak ve 21 Haziran’da sona erecek. ardından ise Zilkade ayı başlayacak.

“2020 ŞEVVAL AYI NE ZAMAN BAŞLAYACAK”

2020 Hicri takvime göre Şevval ayı Ramazan bayramının 1. günü yani 24 mayıs pazar günü başlayacak. Şevval ayı 6 gün orucun tutulduğu aydır. Bu 6 gün tutulan orucun sevabı Din adamlarının yaptığı açıklamalara göre çok büyüktür ve bütün seneyi oruçlu geçirmiş kadar sevap yazılır. 6 günlük orucun Şevval ayının 12. ve 17. günleri arasında tutulması önerilir.

“ŞEVVAL ORUCU ÖNEMİ NEDİR”

Ramazan’dan sonra Şevval ayında 6 gün oruç tutan kişi bir yılı oruçlu geçirmiş gibi sevaba nail olur. Şevval ayında 6 gün oruç tutmak peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) hiç terk etmediği bir sünnet…

Şevval orucu bir ay boyunca oruç tutan müminlerin sağlıklı bir şekilde normal hayata adapte olmalarına da yardımcı oluyor…

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER