YKS tercih sonuçlarının açıklanması ile beraber binlerce öğrenci e-kayıt ve normal kayıtların ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans programlarına yerleşen binlerce aday üniversite kayıt tarihlerini araştırmaya başladı. Kayıt işlemi yapacak adayların önünde 2 seçenek bulunuyor. Öğrenci işlerinden ve e-kayıt ile üniversite kayıt işlemleri yapılıyor. Peki 2021-2022 üniversite kayıtları ne zaman? İşte üniversite kayıtları için gerekli belgeler... Hayallerin süslendiği birbirinden güzel ve geleceği olan üniversite bölümlerine yerleşen öğrenciler bundan sonra kayıt dönemini sabırsızlık içerisinde beklemeye başladı. Hem elektronik kayıtlar hem de normal kayıtlar için öğrenciler geniş çaplı araştırmalar yapıyor. Bunun dışında öğrenciler hem kalacakları kyk yurt fiyatları 2021 hem de illere göre özel yurt fiyatlarını da kapsamlı bir şekilde araştırıyor. Biz bu yazımız da sizler için 2021-2022 üniversiteler için e-kayıt ve normal kayıt zamanlarını ayrıca üniversite kayıtları için gerekli olan belgeleri hazırladık. 2021-2022 Üniversite E-kayıt ve Normal Kayıtlar Ne Zaman ?

2021-2022 Üniversite E-Kayıt ve Normal Kayıtlar Ne Zaman ?

Açıklanan YKS sonuçlarına göre bir üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihlerinde yapacak. E- kayıt işlemleri ise 4-8 Eylül tarihleri arasında gerekli belgelerin tamamlanması ve üniversitelere müracaat edilmesiyle gerçekleştirilecek. Bu adaylar mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Aralık 2021 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz edecek.

Üniversite Kayıtları İçin Hangi Belgeler Gerekli?

2021-2022 eğitim öğretim yılında üniversitelerin kayıt için bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmayacak. İşte üniversite kayıtları için gerekli belgeler; Askerlik durum belgesi. (Erkek adayların askerlik durumları MSB aracılığıyla sorgulanacaktır. İhtiyaç duyulduğu takdirde kayıt esnasında askerlik durum belgesi istenilecektir. Bu nedenle kayıt öncesinde www.turkiye.gov.tr sayfasından veya Askerlik Şubenize başvurarak askerlik durumunuzun kayıt işlemleri için bir engel oluşturup oluşturmadığı bilgisini öğrenmeniz yararlı olacaktır.)