Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla vatandaşların merak ettiği konulardan biride  emekli ikramiyesi olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Açıklamada Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih aralığını belirten Erdoğan, aynı zamanda enflasyon oranında artış yapılacağını da açıklamıştı. Peki, 2021 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak ve bayram ikramiyeleri ne kadar olacak ? sorularının cevabı yazımızda...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle gerçekleştirilen iftar sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yaptığı açıklama ile emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi hakkındaki sorularada açıklık getirdi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK? Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 Ramazan Bayramı ikramiyesinin mayıs ayının ilk haftasında hesaplara yatacağını açıkladı. Buna göre 3 Mayıs – 7 Mayıs arasında ikramiyelerin emekli vatandaşlara ödenmesi bekleniyor. Ayrıca Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili de açıklamada bulunan Erdoğan, temmuz ayının ortasında da Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatırılacağını söyledi. RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR? Bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz yıllarda Ramazan Bayramı’nda bin TL ve Kurban Bayramı’nda bin TL olmak üzere toplamda 2 bin TL ödeme yapılıyordu. Bu yıl ise enflasyon oranında iyileştirme yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Emekliye bayram ikramiyesi 1100 olarak kararname ile geçireceğiz, bunu da Meclis’e değil kararname ile göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştirelim istiyorum. '' dedi. Böylelikle emekliler bu yıl Ramazan ve Kurban bayramında olmak üzere 1100 TL ikramiye alacak.