2021 Evlenme Ehliyet Belgesi Nereden Alınır ? 2021 Evlenme Beyannamesi Nasıl Alınır?

2021 Evlenme Ehliyet Belgesi Nereden Alınır ? 2021 Evlenme Beyannamesi Nasıl Alınır?

Mutluluklarını bir ömür boyu kenetlemek isteyen milyonlarca çiftin merak ettiği konular arasında yer alan 2021 evlenme ehliyet belgesi nedir, evlenme beyannamesi nasıl alınır, evlenme yeterlilik belgesi nedir gibi sorular son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor.

Bu yazımızda sizler için 2021 yılı için evlenme yeterlilik belgesi nasıl alınır, evlilik beyannamesi nedir ve evlilik ehliyet belgesi nedir gibi tüm merak edilenleri cevaplandıracağız.

Evlenmek isteyen kişilerin hazırlamak zorunda olduğu bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların başında da 2021 evlenme yeterlilik belgesi gelmektedir.

2021 Evlenme Ehliyet Belgesi

Evlenme ehliyet belgesi nedir?

Evlenme ehliyet belgesinde kişinin anne babasının isimleri, doğum tarihleri gibi belli başlı bilgiler yer alır. Bu belge resmi bir belgedir. T.C. vatandaşları için bu belge nüfus kayıt örneği ile eş değerdir. Evlenme ehliyet belgesi ile kişinin evlenmeye uygun olup olmadığı sorgulanır. Evlenme ehliyet belgesi sistemden otomatik olarak da kontrol edilebilmektedir.

Evlenme ehliyet belgesi Nereden ve Nasıl Alınır ?

Evlenmek isteyen çiftler nüfus müdürlüklerine başvurarak evlenme yeterlilik belgelerini alabilirler. Çift olarak gidilmesi ve gitmeden önce sıra alınması evlenecek olan kişilere önerilmektedir.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER