2021 Haziran Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Başladı mı ?

2021 Haziran Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Başladı mı ?

Ülkemizdeki binlerce öğrenim gören gencin faydalandığı kredi ve bursların haziran ayında ne zaman hesaplara geçeceği merak ediliyordu. Öğrenciler kredi yada burs olarak aldıkları ücretin tarihini araştırmaya başladılar. Gençlerin birçoğu ödenen para ile ihtiyaçlarını karşılıyor. Pandemi nedeniyle uzun süredir okullarına uzaktan devam eden öğrenciler burs ve kredi ücretlerini bu dönemde almaya devam ediyor. Peki burs ve kredi ödemeleri başladımı ? Haziran ayı Burs ve kredi ödemeleri ne zaman ? Bu konu bugün Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlunun yapmış olduğu açıklama ile açıklığa kavuşmuştur. Açıklama ve detaylar sizler için yazımızda…

2021 HAZİRAN AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN ?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklama ile haziran ayı burs ve kredi ödemelerinin tarihini açıkladı ! Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu haziran ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Haziran itibarıyla başladığını yaptığı açıklamada duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca haziran ayı burs ve kredi ödemelerine başladı. Bakan Kasapoğlu, 6 Haziran 2021 tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını belirtti. Bakan Kasapoğlu, 6-10 Haziran tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını ifade etti.

Buna göre; TC Kimlik numarasının sonu ‘0’ olanlar 6 Haziran, ‘2’ olanlar 7 Haziran, ‘4’ olanlar 8 Haziran, ‘6’ olanlar 9 Haziran, ‘8’ olanlar 10 Haziran’da ödemelerini alabilecek.

2021 KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ NE KADAR ?

2021 yılında lisans öğrencileri için, 650 TL Yüksek lisans öğrencileri için 1300 TL Doktora öğrenimini yapanlar için 1950 TL ödeme yapılmaktadır.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER