2021 Kurban Vekalet Fiyatları Ne Kadar? Kızılay’a Kurban Vekaleti Nasıl Verilir ?

2021 Kurban Vekalet Fiyatları Ne Kadar? Kızılay’a Kurban Vekaleti Nasıl Verilir ?

Bu yıl mübarek Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla kurban kesmek isteyen hayırsever vatandaşlar güvenilir şekilde kurban vekaleti vermeyi yada kendileri kurban kesmeyi tercih edebiliyor. Bu nedenle vatandaşlar şimdiden kurban vekaleti ve kurbanlık fiyatlarını araştırmaya başladı. Kızılay, her sene olduğu gibi bu sene de sizin için vekaletle güvenilir ve hijyenik kurban kesimi yapıyor. Vekaletle kurban kesimi için fiyatlarını açıklayan Kızılay, vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile beraber kurbanlık fiyatları da vatandaşın gündeminde yer aldı. Hem küçükbaş hem de büyükbaş kurbanlık için, yeni fiyatlar belli oldu. Kızılay, vekalet için yurt içi fiyatını 50 lira olarak belirledi.

KIZILAY KURBAN VEKALETİ FİYATLARI 2021

Kızılay bu yıl ‘Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye’ sloganıyla kampanya başlattı. Kampanya kapsamında Türkiye dahil 21 ülkede toplam 150 bini aşkın hisselik kurban kesmeyi hedeflediğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Kızılay, 2021 yılı için vekalet bedelini ise yurt içi bin 50 lira olarak belirledi. Yurt dışından vekalet vermek isteyenler ise 125 dolar veya 105 euro bedel karşılığında bir hisselik vekaletini Kızılay’a verebilecek” denildi. Vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde son derece hijyenik ortamlarda kesilecek.

2021 Kurban Vekalet Fiyatları Ne Kadar ?

Kurban vekaleti Kızılay’a nasıl verilir?

Kurban ibadetinin vekaletlerini Kızılay’a emanet ederek güvenilir şekilde ibadetini gerçekleştirip ihtiyaç sahibine ulaşmak isteyen vatandaşlar vekaletlerini, bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından, internet bankacılığından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.tr’den, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilecek.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER