2021 LGS Sınavında Devlet 100 Puan Verecek mi ?

2021 LGS Sınavında Devlet 100 Puan Verecek mi ?

Milyonlarca öğrencinin büyük bir merak içerisinde beklediği LGS sınavı veride kaldı. Bir kaç gündür sosyal medyada duyulan 2021 LGS’de devlet 100 puan verecek sorusu ile ilgili merak edilenleri sizler için hazırladık.

6 Haziran Pazar günü yapılan LGS sınavına yaklaşık 2 milyon öğrenci girdi. LGS heyecanını yaşayan öğrenciler soru ve cevapların açıklanması ile birlikte sorularını zor olduğunu sosyal medyadan gündeme getirdi. Öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasını Beklerken cevap anahtarı kontrolünde aldıkları puanları da hesaplamaya çalışıyor. Peki LGS Sınavı için devlet 100 puan verecek mi? LGS puanlarına 100 puanı eklenecek mi?

2021 LGS Sınavında Devlet 100 Puan Verecek mi ?

LGS sınavında tam puan 500. öğrenciler ise kendi aldıkları puanlara devlet tarafından verilecek puanların eklenip eklem yiyeceğini merak ediyor. 2021 LGS sınavında sözel ve sayısal alanda Toplam 90 soru soruldu. Çoktan seçmeli yeni nesil soruların sorulduğu sınavda soruların tamamına doğru yanıt veren öğrencilerin tam puanı 500 Puan olacak. LGS de devlet 100 puan veriyor mu sorusunun yanıtı bazı öğrenciler tarafından araştırılıyor ancak böyle bir durum söz konusu değil.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER