2022 2023 Üniversiteler Ne Zaman Başlayacak Üniversiteye giriş sınavının baskısını hafifleten adaylar, yerleştikleri okul başlayınca internetten arama yapıyor. Peki üniversite ne zaman başlayacak ve 2022'de ilan edilen bir tarih var mı? Özel ve devlet üniversiteleri ne zaman başlıyor? Detaylar aşağıda...

Üniversiteler Ne Zaman Başlayacak

universite-ne-zaman-acilacak-2023

Üniversite adayları YKS tercih sonuçlarını 5 Ağustos Cuma sabahı ile 15 Ağustos Pazartesi sabahı arasında öğrendi. Üniversite adayları, hangi kolejlere ve bölümlere yerleştirildiklerini bilirler ve kayıtlarını tamamladıktan sonra kolejlerin ne zaman başlayacağını bilmek isterler. Üniversite ne zaman başlıyor? Kaynak: Üniversite ne zaman başlıyor, 2022 ilan tarihi var mı?

Devlet  ve Özel üniversiteleri ne zaman açılıyor 2022 2023?

universite-ne-zaman-acilacak

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversitenin başlangıç ​​tarihini geçen yıl 13 Eylül olarak açıklamıştı. Bir önceki yılın akademik takvimi 13 Eylül'de başlar.

Bu sene ise, yani 2022-2023 yeni eğitim öğretim yılı adına herhangi bir tarih açıklaması yapılmadı. Ayrıca üniversitelere göre, açılış tarihleri de farklılık gösterebiliyor. Resmi bir açıklama geldiğinde haberimizde yer vereceğiz. Kaynak: Üniversiteler ne zaman başlayacak, tarih açıklandı mı 2022? Özel üniversiteler, devlet üniversiteleri ne zaman açılacak? 

2022 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor ?

15 Ağustos'ta açıklanan 1. tercihlerin sonuçlarının ardından üniversite ve bölümlerin kontenjanlarının büyük bir kısmı dolmuştu. Boş kalan kontenjanlar ve herhangi bir bölüme yerleşemeyen öğrenciler için ek yerleştirme süreci başlayacak. Ek yerleştirmelerin ardından dolan kontenjanlar sonrası adayların kayıt işlemleri başlayacak. Kayıt işlemlerinin 22-26 Ağustos tarihleri arasında, elektronik kayıtların ise 22-24 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Kaynak: Üniversiteler ne zaman başlayacak, tarih açıklandı mı 2022? Özel üniversiteler, devlet üniversiteleri ne zaman açılacak?