2022 KPSS Ortaöğretim Sonuçları meraklı gözler ile bekleniyor. 2022 KPSS Ortaöğretim Sonuçları e-devlet üzerinden de öğrenilebilecek.

KPSS 2022 önlisans sonuçlarının açıklanmasının ardından Ortaöğretim 2022 KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilmeye başlandı.

KPSS 2022 Ortaöğretim sonuçları hangi gün ve ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den açıklama geldi mi?

KPSS Ortaöğretim, bugün on binlerce adayın katılımla gerçekleşti. ÖSYM, yüzde onluk soru ve cevap kağıdını adaylarla paylaşırken, KPSS ortaöğretim sonuçları için bekleyişe geçildi. Adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplamda 120 soru soruldu. KPSS sonuçları 2022 ÖSYM takvimi ile belli olurken, KPSS ortaöğretim sonuçları erken açıklanır mı araştırılıyor. Peki, KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2022 Sorusu 47. Uluslararası Emmy Ödülleri töreninde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kim almıştır? KPSS 2022 Sorusu 47. Uluslararası Emmy Ödülleri töreninde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kim almıştır?

ORTAÖĞRETİM KPSS SONUCU NASIL SORGULANIR?
 

Adaylar sınav sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sayfası üzerinden TC kimlik no ve ÖSYM şifreleri veya e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek.

KPSS LİSE SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANIR MI?

Geçtiğimiz yıllarda ÖSYM tarafından yapılan bazı sınavlarda sonuçların verilen tarihten önce açıklandığı görüldü. Ancak KPSS lisans ve ön lisans sonuçları takvimde belirtildiği tarihte açıklandı.

Buna göre KPSS ortaöğretim sonuçlarının da takvimde işaret edildiği gibi 1 Aralık'ta açıklanması bekleniyor.