Öğrenci Ulaşım Desteği Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? Öğrencilere ulaşım desteği Ödemeler Nereye Yapılacak?

Kabine toplantısının ardından öğrencilere müjdeli haber duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022-2023 Eğitim Öğretim dönemi içinde öğrencilere ulaşım desteği verileceğini açıkladı.

Milyonlarca öğrenci bu konu hakkında araştırmalar yapmaya başladı. Ailelerinden uzakta eğitim gören Üniversite öğrencilerine tek yön için 500 TL yol yardımı yapılacak.

HER ÖĞRENCİYE DESTEK VERİLECEK Mİ?

Tek yönlü 500 lira ödenecek ve öğrencilerin IBAN numarasına yatırılacak. Ulaşım Desteği 25 yaş altı öğrenciler için geçerli olacağı öğrenildi.

IBAN NUMARASINA YATIRILACAK

Bakan Derya Yanık desteklerin nasıl öğrencilere ulaştırılacağı konusundaki açıklamasında ise: 'Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını, lisans ve 25 yaş altı olanlara, ailelerinden uzak olan öğrencilerin gidiş-dönüş biletlerini biz karşılayacağız. Tek yön 500 liraya kadar ödeme yapacağız. Yılda iki kez olacak. Her bir öğrenciye yaklaşık 2 bin lira ödemesi olacak. Ödemeler, vakıflarımız aracılığıyla öğrencilerimizin IBAN'larına yatırılacak.' dedi.

2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek 2023 Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak? Asgari Ücrete Dev Zam Gelecek

Ulaşım Desteği Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
Ulaşım desteğine ilişkin 25 yaş altı öğrencilerin ne zaman başvuru yapabileceğine dair bir açıklama ise henüz yapılmadı.