2023 Asgari Ücret Kaç TL Olacak? 2023 Türkiye Asgari Ücret ne kadar olacak? Meraklı bekleyiş devam ediyor.

Asgari Ücret 10 bin TL Olur Mu? 2023 Uzman Yorumları Asgari Ücret 10 bin TL Olur Mu? 2023 Uzman Yorumları

Asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş 2023 yılında asgari ücret ne kadar olacağını araştırmaya başladı. Resmi bir açıklama geldi mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yaptı mı? Miktar ne kadar olacak? Detaylar haberimizde...

2023 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Milyonlarca kişi asgari ücretle çalışmaktadır. Son zamanlarda artan enflasyon ile birlikte yaşam koşulları oldukça zorlaştı. Ev kiraları, dükkan kiraları, market fiyattları her gün artmaya devam ederken dar gelirli asgari ücretle çalışan vatandaşlar enflasyon karşısında eziliyor. Milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaş Aralık ayında kesinleşmesi düşünülen asgari ücretin ne kadar olacağını araştırıyor. Bazı söylemlere göre 2023 asgari ücret 10 bin lira olacağı öne sürülüyor. Yaşam koşullarının zor olduğu bu dönemde halk enflasyona eziliyor, beli bükülüyor.

Resmi Açıklama Geldi mi, Ne zaman açıklanacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret ile alakalı yeni bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, "Asgari ücrete aralık ayında toplumu enflasyon karşısındaki tahribattan koruyacak en kapsamlı müdahaleyi yapacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kazakistan dönüşünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum" açıklamasını yapmıştı.

Kamuoyunda asgari ücretin yılbaşında 10 bin lira olacağı iddiaları konuşuluyor. Ancak uzmanlar bu rakamın çok yüksek olduğunu belirtiyor. Bazı ekonomistler 7500 lirayı telaffuz ederken, asgari ücretin 8 bin lira civarında olacağı düşünülüyor.

2023 Asgari Ücret 10 Bin TL Olur Mu?

Asgari ücret önümüzdeki günlerde en önemli gündem maddeleri olacağı ön görülüyor. 2023 Asgari ücret en az 8 bin TL olacağı uzman kişiler tarafından iddia ediliyor. 

Uzmanlara göre 2023 asgari ücret 10 bin liralara kadar çıkmayacağı 8 bin veta 8 bin 500 lira seviyelerinde olacağı düşünülmektedir.