2023 AYT Felsefe konu ve soru dağlımlarını sizler için bir listede derledik. İşte 2023 AYT Felsefe konu ve soru dağılımı...

2023 YKS'ye hazırlanan adayların sürekli aradığı 2023 AYT Felsefe Konularını bu sayfada bulabilirsiniz. 2023 AYT Felsefe Konularını Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağladığı temalara göre birçok internet sitesinde çeşitli başlıklar altında yer alan AYT Felsefe Konularını düzenledik. YKS sınavının ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi konusunu ele alıyoruz. Bu yazımızda ilk olarak AYT Felsefe Konuları listesini sizlerle paylaşıyoruz. 40 sorudan oluşan Sosyal Bilimler-2 testi felsefe alanında 12 soru içermektedir.

2023 AYT Felsefesi Konuları

·      Bilim Felsefesi

·      Varlık Felsefesi

·      Bilgi Felsefesi

·      Ahlak Felsefesi

·      Klasik Mantık

·      Mantık ve Dil

·      Sembolik Mantık

·      Siyaset Felsefesi

·      Sanat Felsefesi

·      Toplumsal Yapı

·      Toplumsal Değişme ve Gelişme

·      Toplum ve Kültür

·      Toplumsal Kurumlar

·      Din Felsefesi

·      Mantığa Giriş

·      Psikoloji Bilimini Tanıyalım

·      Psikolojinin Temel Süreçleri

·      Öğrenme Bellek Düşünme

·      Ruh Sağlığının Temelleri

·      Sosyolojiye Giriş

·      Birey ve Toplum

lgs-kalem-silgi-040620222343e03c

AYT Felsefe Nasıl Çalışılır?

Felsefe, sözel öğrenenlerin anlamakta zorlandıkları bir derstir. Ne edebiyat gibi yazarları ve eserleri ezberler ne de tarih gibi kesin bilgiler içerir. Felsefe dersinde başarılı olmak için iyi bir dinleyici olmanız gerekir. Sadece not alarak veya çok sayıda soru cevaplayarak tamamlanabilecek bir ders değildir. Koşulları birkaç açıdan ele almalı, yorumlamalı ve değerlendirmelisiniz. Felsefe dersi için çok detaylı not almanıza gerek yok. Konuyu inceledikten sonra kendi özetinizi hazırlayın ve her konuyu tek bir A4 kağıdına listeleyin. Bu yaklaşımda, uzun notlar kullanmak zorunda kalmadan temaları mümkün olan en basit şekilde tekrarlayabilirsiniz. Felsefe dersinin temeli, okuduğunu anlamak ve yorumlamaktır.

Sosyal Medya Ayağa Kalktı Gencin Midesinden Endoskopik Yöntemle Yılan Çıkarıldı Sosyal Medya Ayağa Kalktı Gencin Midesinden Endoskopik Yöntemle Yılan Çıkarıldı

Bu nedenle, bazı öğrenciler sadece tekrar yaparak bile sınavda başarılı olabilirler. Bir eksiğiniz varsa ve okuyarak anlayamıyorsanız, haftalık programınızın iki saatini felsefeye ayırmanız gerçekten işinize yarayabilir. İlk yarım saati içeriği öğrenmek ve fikirleri anlamak olarak, ikinci yarım saati ise soruları cevaplamak olarak düşünebilirsiniz. Felsefe dersinden gelen soruları cevapladıktan sonra hatalarınızı hızlıca gözden geçirmeyin. Hatalarınızı düzelterek aynı hatayı tekrar yapmaktan kaçınabilirsiniz. Felsefede de aynı şekilde öğrenilmesi gereken fikirler ve insanlar vardır, bu yüzden tekrar etmek çok önemlidir. Mantık derslerinde soruları cevaplayabilmek çok önemlidir.