2023 AYT Geometri konu ve soru dağlımlarını sizler için bir listede derledik. İşte 2023 AYT Geometri konu ve soru dağılımı...

2023 AYT Geometri Konuları ile ilgili soru çeşitleri ve sınav için çalışmanız gereken konuların detaylı anlatımları bu gönderide yer almaktadır. M.E.B. tarafından sağlanan verilere göre. ve ÖSYM olarak çok sayıda web sitesinde çeşitli başlıklar altında verilen 2023 AYT Geometri Konularını düzenledik.

AYT Geometri Konuları

Çokgenler

Özel Dörtgenler

Temel Kavramlar

Doğruda Açılar

Açıortay

Kenarortay

Üçgende Alan

Üçgende Benzerlik

Üçgende Açılar

Özel Üçgenler

Dik Üçgen

İkizkenar Üçgen

Eşkenar Üçgen

Açı Kenar Bağıntıları

Dörtgenler

Noktanın Analitiği

Doğrunun Analitiği

Dönüşüm Geometrisi

Deltoid

Paralelkenar

Eşkenar Dörtgen

Dikdörtgen

Kare

Küp

Silindir

Piramit

Koni

Küre

Çemberin Analitiği

İkizkenar

Yamuk

Çember ve Daire

KPSS 2022 Sorusu 47. Uluslararası Emmy Ödülleri töreninde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kim almıştır? KPSS 2022 Sorusu 47. Uluslararası Emmy Ödülleri töreninde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kim almıştır?

Analitik Geometri

Katı Cisimler (Uzay Geometri)

Dikdörtgenler Prizması

lgs-sorulari-nasil-olacak-2021-h1622701778-d1678b-1

AYT Geometri Nasıl Çalışılır?

Geometri dersinde başarılı olmak için birinci dereceden denklemler doğru çözülmelidir. Konuları sırayla çalışmak da çok önemlidir. Test, soru bankasındaki sorular ve konu, içerik incelendikten sonra iyice kavranmalıdır. Herhangi bir derste olduğu gibi, başarı şansınız, içine koyduğunuz hazırlık miktarı kadar artar. AYT Geometri diğer derslerde olduğu gibi sadece ezbere dayanmadığından AYT Geometri dersi için çok çaba sarf edilmesi, azimli olunması ve sabırlı olunması gerekmektedir. Bu yazımızda özellikle sınav döneminde olan öğrencilerimiz için AYT geometrisinin başarılı bir şekilde nasıl çalışılacağını tartışacağız.

Geometri gibi zor bir dersi tekrarlamak, nasıl çalışılacağı konusunda başka bir seçenektir. Geometride başarılı olmak istiyorsanız, daha önce çalışmış olduğunuz konuyu gözden geçirmeli ve her konuda testleri başarıyla tamamlayarak tekrarı anlamalısınız. Her gün en az 20–25 geometri problemi çözerseniz şüphesiz bundan kazançlı çıkacaksınız. Konuyu anlamadıysanız, soruyu cevaplamaya çalışmayın. Konuyu tam olarak anladığınızdan emin olduğunuzda test ve soru bankasına geçebilirsiniz. Aksi takdirde, geometriyi, içindeki problemleri çözebilecek kadar iyi anlayamazsınız. En önemli geometri kılavuzu, ezberlemenin üzerinde yorumlamaya öncelik vermektir. Çok fazla soruya cevap vererek yorumlama gücünü elde etmek gerekir. Daha fazla bakış açısına sahip olduğunuzda, sorunlara çözüm üretmek daha kolaydır. AYT Geometrinin çalışması için gözlemden daha fazlasına ihtiyaç vardır.