2023 AYT Matematik konu ve soru dağlımlarını sizler için bir listede derledik. İşte 2023 AYT Matematik konu ve soru dağılımı...

2023 AYT Matematik Dersi Konuları ile ilgili sınava çalışılacak konuların ve soru çeşitlerinin detaylı anlatımı bu yazıda yer almaktadır. M.E.B.'nin sağladığı verilere göre ve ÖSYM ile birçok internet sitesinde çeşitli başlıklar altında verilen 2023 AYT Matematik Ders Konularını net bir şekilde düzenledik. Web sitemizde AYT Matematik Dersi kapsamındaki konuların bir listesini bulabilirsiniz. AYT, TYT kadar önemlidir.

2023 AYT Matematik Konuları

·      Mutlak Değer

·      Üslü Sayılar

Oğuzhan Uğur Neden Gözaltına Alındı? Tutuklandı Mı Oğuzhan Uğur Neden Gözaltına Alındı? Tutuklandı Mı

·      Temel Kavramlar

·      Basit Eşitsizlikler

·      Trigonometri

·      Logaritma

·      Sayı Basamakları

·      Bölme ve Bölünebilme

·      Köklü Sayılar

·      Çarpanlara Ayırma

·      Oran Orantı

·      Denklem Çözme

·      EBOB - EKOK

·      Rasyonel Sayılar

·      Diziler

·      Limit

·      Türev

·      İntegral

·      Problemler

·      Kümeler

·      Kartezyen Çarpım

·      Mantık

·      Fonksiyonlar

·      Polinomlar

·      2.Dereceden Denklemler

·      Permütasyon ve Kombinasyon

·      Binom ve Olasılık

·      İstatistik

·      Karmaşık Sayılar

·      2.Dereceden Eşitsizlikler

·      Parabol

0bf15790-6e3b-4ea2-a3c0-e39a9b897daf

Matematik birbirine bağlı olarak geliştiği için bu konuları detaylı bir şekilde incelemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Aksi takdirde, konuları almakta zorlanacaksınız. Matematik problemlerini çözmeye başlamadan önce nasıl olduğunu anlamak için önce AYT matematik sorularına bakmalısınız.

AYT Matematik Nasıl Çalışılır?

AYT matematik dersinden toplam 40 soru bulunmaktadır. 40 problemden 30 ila 31'i AYT matematik soruları, 9 ila 10'u AYT geometri sorularıdır. YKS sınavının son derece parlak öğrencilerin veya çalışkan çalışanların başarılı olduğu bir sınav olmadığını bilmemelisiniz. Sürekli olarak belirli bir programa bağlı kalan ve asla pes etmeyenler bu sınavda başarılı olacaktır. Her öğrenci aynı yerde başlar. Günlük olarak değil, aylık olarak plan yapmak başarı için çok önemlidir.

Düzenli bir plan-program yapmak, her ay genel bir çalışmayı tamamlamak yerine, seçtiğiniz üniversiteye girişte optimum verimliliği sağlayacaktır. En önemli önceliğiniz, bilmediğiniz her şeyi öğrenmek ve gözden geçirmek, ayrıca zaten çok şey bildiğiniz konuları takip etmek olmalıdır. Çünkü bilmediğiniz bir konuyu öğrenmek için harcadığınız zaman, uzman olduğunuz konular sıkıcı hale gelirse boşa gidecektir. Günün en verimli saatlerine bilmediğiniz konuları da dahil ederseniz, kötü olduğunuz konuları geliştirme şansınız olacak ve iyi olduğunuz konularda süreklilik sağlamış olacaksınız.