2023 Renault Toros Fiyatı kaç TL olacak? Renault Toros araç elektrikli mi? Renault Toros Fiyatı KDV dahil ne kadar olacak.

Elektrikli araçlar yeni dönemin gözde teknolojilerinden biri haline geldi. Önümüzdeki kısa süreç içerisinde hızla artması beklenen elektrikli araçlara bir yenisi daha ekleniyor.

2023 Model Toros İçin Geri Sayım Başladı

Günümüzde elektrikli otomobiller dönemine girdiğimiz genel olarak kabul ediliyor. Pek çok ülke, ilerleyen 15 – 20 sene içinde benzinli ve dizel araçları bütünüyle yasaklayacak. Bu çerçevede otomobil üreticilerinin de önemli atılımları var. Nitekim bu üreticilerden biri de Renault. Fransız otomobil devi elektrikli araçlar alanında önemli atılımlar yapıyor.

Pek çok dev firma halen elektrikli otomobiller için somut bir adım atmamışken dahi Renault bu alanda çok büyük atılımlar yapmıştı. Nitekim bu girişimler son sürat sürüyor. Hali hazırda Renault’un efsane R12 modelini tekrar satışa çıkaracağı yaygın bir iddia. Bu kapsamda son sızıntılara göre Renault R12 için geri sayıma geçildi.

Motorine İndirim Benzine Zam Geliyor! 23 Kasım Güncel Fiyatlar Motorine İndirim Benzine Zam Geliyor! 23 Kasım Güncel Fiyatlar

2023 Model  TOROS Ne Zaman Çıkacak?

Düşük güçlü bir motor ile piyasaya çıkması beklenen Toros, genel olarak şehir içi kullanıma uygun yapıda olacak. Aracın giriş seviyesi için dizayn edileceği ve fiyatının da buna göre olacağı iddialar arasında. Fransa kaynaklı son söylentilere göre otomobilin çıkış fiyatı 15 bin Euro kadar olacak. Bu açıdan bakıldığı zaman 2023 model Renault Toros için Türkiye fiyatının KDV ve ÖTV dahil 350 ile 400 bin arasında olacağı düşünülüyor.

Bu da hali hazırda ülkemizde satılan mevcut Clio, Egea gibi araçlardan dahi daha ucuza mal olacağı manasına geliyor. Tabiki şimdilik bunların birer iddia olduğu da unutmamak gerekli :)