2023 TYT Geometri konu ve soru dağlımlarını sizler için bir listede derledik. İşte 2023 TYT Geometri konu ve soru dağılımı...

Bu yazı, 2023 YKS'ye hazırlanan adaylar için 2023 TYT Geometri Konularının tam listesini içermektedir. Birçok internet sitesinde çeşitli başlıklar altında sunulan 2023 TYT Geometri Konularını MEB müfredatına uygun olarak düzenledik. Burada listelenen konuları bir liste halinde çıkarılabilir ve bunları kendi başınıza takip edebilirsiniz. 2023 yılında YKS sınavının ilk oturumu olacak olan Temel Yeterlilik Sınavı konularının tamamına web sitemizden ulaşabilirsiniz. ÖSYM'nin 2023 yılında soracağı geometri konuları belirlendi. Sınava çalışmaya başlamadan önce sorumlu olduğunuz konuları bilmeniz çok faydalı olacaktır.

AYT'de Geometri ile İlgili Kaç Soru Var?

2023 yılındaki TYT Matematik sınavı, geometri konusundan da sorular içermektedir. Her yıl, bu sınavda Matematik için 30 ila 32 soru sınava dahil edilir. Geometri soruları ise 8 ile 9 arasındadır.

teog_sinav

2023 TYT Geometri Konuları

·      Üçgende Eşlik ve Benzerlik

·      Üçgende Açıortay

·      Üçgende Kenarortay

·      İkizkenar ve Eşkenar Üçgen

·      Açı Kenar Bağıntıları

·      Üçgende Alan

·      Açılar ve Üçgenler

·      Doğruda ve Üçgende Açılar

·      Dik Üçgen

·      Özel Üçgen

Youtube Neden Açılmıyor 13 Kasım 2022 Youtube Neden Açılmıyor 13 Kasım 2022

·      Dikdörtgenler Prizması

·      Küp

·      Silindir

·      Piramit

·      Kare

·      Çember ve Daire

·      Doğrunun Analitik İncelenmesi

·      Koni

·      Küre

·      Çokgenler

·      Dörtgenler

·      Yamuk

·      Paralelkenar

·      Eşkenar Dörtgen

·      Deldoid

·      Dikdörtgen

·      Katı Cisimler

TYT Geometri Sınavına Nasıl Çalışmalısınız?

Geometri konuları, çeşitli özelliklerin yanı sıra mutlak bilgiler, formüller ve kurallardan oluşur. Konular geometri dersinin öğretimi boyunca kısaca ele alınır, ancak soruları cevaplarken onlar hakkında daha derine inilerek daha uygun konular gösterilir. Geometri dersine daha sonra ihtiyacınız olacak, bu yüzden şimdi çalışmak onu çok daha etkili bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır. Konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak kısa notlar tutun. Kısa notlar içeren bilgiler yardımıyla konuları ve soruları daha iyi anlayarak kendinize özgü bir çalışma sistemi ve metodolojisi geliştirebilirsiniz. Matematik ve Geometri dersleri, onları anlamaya çalışırsanız ve mümkün olduğunca çok soruya cevap vermeye çalışırsanız sizin için daha değerli olacaktır. Bulamadığınız soruların doğru cevaplarını hocalarınızdan ya da doğru bilgileri kaynaklardan öğrenmeniz gerekiyor. Her gün daha fazla denemeyi tamamladığınızda hatalarınızı belirleme şansınız artar.