İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından 23 Nisan 2021 Cuma günü sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi. Bir çok kullanıcılı 23 Nisan Cuma 2021 bankalar açık mı, 23 Nisan Cuma EFT yapılır mı sorusunu araştırıyor...

23 Nisan’da bankalar açık olacak mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken birçok vatandaş banka işlerini halledip halledemeyeceğini merak ediyor. Özellikle korona virüs salgını sebebi ile kamu çalışmaları kısıtlanırken vatandaşlar yeterli zamanı bulamıyor. 23 Nisan Cuma günü resmî tatil olduğu için bankalar kapalı olacak. Vatandaşlar online işlemler üzerinden internet bankacılığı kullanarak işlemlerini yapabilecek. İlgili İçerik; 23 Nisan Özel Sektör İçin Resmi Tatil mi ?

23 Nisan’da EFT yapılır mı?

Birçok vatandaşın merak ettiği diğer bir konu ise 23 Nisan’da EFT yapılır mı sorusu oldu. 23 Nisan resmî tatil olduğu için EFT işlemlerini yapılıp yapılamayacağı araştırılıyor. Ancak bir süre önce ülkemizde uygulanmaya başlanan FAST sistemi sayesinde artık 24 saat EFT işlemlerini yapmak mümkün oluyor. Bu nedenle 23 Nisan’ın resmi tatil olması EFT işlemlerine engel değil.