Özel sektörde çalışan milyonlarca vatandaş "23 Nisan resmi tatil mi 2021?" sorusunun yanıtını google üzerinde arıyor. Bizde bu yazımız da sizler için 23 Nisan'da özel sektör için tatil var mı sorusunun yanıtını hazırladık.

23 Nisan resmi tatil mi 2021?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan her sene olduğu gibi bu sene de resmi tatil olacak ve 23 Nisan 2021 Cuma günü hem kamu hem de özel sektör çalışanları için tatil olacak. 23 Nisan çocuk bayramı geçtiğimiz yıl da korona virüs salgını gölgesinde geçmiş ve çocuklar kendilerine hediye edilen bu bayramı evlerinde kutlamak zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz yıl 23 Nisan günü Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesi balkonlara çıkıp İstiklal Marşı okumaya davet etmiş, yurt genelinde güzel görüntüler ortaya çıkmıştı. Bu yıl da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Nisan’da aynı çağrıyı yapması bekleniyor.

23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Koronavirüs tedbirleri Ramazan ayında daha sıkı uygulanmaya başlanırken vatandaşlar da yaklaşan 23 Nisan çocuk bayramı öncesinde 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusuna yanıt aramaya başladı. 23 Nisan sokağa çıkma yasağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak hem 23 Nisan gününün Cuma gününe denk gelmesi hem de geçtiğimiz yıl 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olması nedeniyle bu yıl da sokağa çıkma yasağının uygulanması bekleniyor.