1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 26-27 Haziran Hangi Sınav Var? Bu hafta Sonu Ne Sınavı Olacak ?

26-27 Haziran Hangi Sınav Var? Bu hafta Sonu Ne Sınavı Olacak ?

Milyonlarca gencin büyük bir heyecan içerisinde beklediği YGS sınavı bu hafta sonu yani 26-27 haziran tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılacak. Peki 26-27 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı ?

26-27 Haziran hangi sınav var?

26-27 Haziran hangi sınav var sorusunun yanıtı milyonlarca veli ve öğrenci tarafından yoğun bir şekilde aranan gündem konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre bu hafta sonu yani 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde YGS sınavı yapılacak. İki oturum halinde yapılacak olan sınavda Temel Yeterlilik Testi TYT sınavı 26 Haziran Cumartesi, Alan Yeterlilik Testi AYT ise 27 Haziran Pazar günü gerçekleşecek. Sınava girecek adayların acil işlemlerini tamamlayabilmesi için hafta sonu Nüfus Müdürlükleri de açık olacak.

26-27 Haziran sokağa çıkma yasağı var mı?

26-27 Haziran sokağa çıkma yasağı var mı sorusunun yanıtı da merak edilenler arasında yer alıyor. Şu anda Pazar günün yasaklar devam ediyor. Cumartesi günü ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunmuyor. Ancak bugün yapılacak olan kabine toplantısında alınacak kararlar da YGS sınavı öncesinde büyük önem taşıyor. YKS sınavı ile ilgili bir erteleme söz konusu değil, fakat yasak ile ilgili son dakika kararı çıkabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar

    ben de girecem şans dileyin banada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir