1. Ana Sayfa
  2. Astroloji
  3. 27 Nisan Akrep Dolunayı 2021 Burçlara Etkisi!

27 Nisan Akrep Dolunayı 2021 Burçlara Etkisi!

Beklenen Akrep dolunayı 27 Nisan günü saat 06:31  de Akrep burcunun 07°05′ derecesinde meydana gelecek. Yeniaya ev sahipliği yapacak olan Akrep, intikamı , ketumluğu, kuşkuculuğu, yoğun hisleri , yıkıcılığı ve uç noktalarda kriz deneyimlemesi ile bilinir. Dolayısıyla dolunay sürecinde Akrep özelliklerini ve bu gruplara ait gelişmeleri daha belirgin gözlemleyebiliriz.

Dolunay zamanları hepimiz için duyguların yoğunluğunu yaşatan bir gökyüzü işaretiyken bu dolunayın akrep burcu gibi derinliklerin işareti olan bir burcun etkisinde olması hepimizin hissetme şiddetini oldukça yükseltecek. Dolunay ile aydınlanan konular bizleri dönüşümü zorunlu kılan, çalkantılı bir sürece sokabilir. Bir çoğumuz için süreci tamamlanmış konuları bitirme, kuşkuları, sorumlulukları, kaçtığımız gerçekleri sert bir şekilde önümüze gelmesi ve bazı gizli konular açığa çıkması gibi konulara sebep olabilir.

Dolunay sürecinde hayatınızı sorgulayacak aslında ne istediğinizi anlamaya çalışarak isteğinizin ne kadar uzağında olduğunuzu belirleyeceksiniz. Bu mesafe çoğumuzu şaşırtır ve güçsüz hissettirebilir. İlişkilerdede gerçeklik arayışı içinde olacağımız bu dönemde aslında farkındalıktan güçleneceğiz. Yaşayacağımız dalgalanmalarda kendi alanımızı korumaktada zorluk çekebiliriz. Ancak içsel dengelenmeyi sağlamamızda fayda var.

Akrep burcu zodyakta sekizinci evin temsilcisidir. Çoğu zaman kriz, gizem, bilinmeyenin ortaya çıkması ,kaos, dönüşüm ve bitiminde durağıdır. Korkuları üstüne çeker ve korkulanın olmasıyla sonuçlanabilir . Gerek sorun yaratan konular gerekse medyadan ve toplumdan gizlenen gerçeklerin açığa çıkabileceği bir süreç olabilir. Psikolojik olarak güçlü gibi görünsek de duygusal açıdan çok  derin sularda kaybolmaya eğilimli olacağımız bir çalkantılı süreç olabilir. Olabildiğinde dingin kalıp sezgilerimiz hat safhaya çıkarken herhangi bir alanda geleceğin resmini daha iyi görebiliriz. İç sesimize kulak vermenin öneminin artacağı bir zaman olacak.

27 nisan dolunay etkileri 2021

Dolunay sizin hayatınızı nasıl etki sağlar?

Dolunayı sadece burçlarla açıklamak mümkün değildir daha gerçekçi açıklamalar için doğum tarihiniz, doğum saatiniz veya doğum yerinizle 8.evinizi öğrenip buna göre yorum yapmak daha doğru olur.  8. ev genel olarak sakladığımız ve başkalarının görmesini istemediğimiz yanlarımız ,konular , olaylar ve daha birçok şeydir. Güvenemediğimiz, zayıf yanlarım , korkularımız, şüphelerimiz ve açmaya korktuğumuz yaralarımızdır.

8. evinizdeki burcu veya gezegeninizi öğrenmeniz sizin neye karşı savunmasız olduğumuzu ve kendimizin hangi taraflarının en güvensiz olduğunu gösterebilir. Dolayısıyla dolunaydada hangi konularda etkileneceğimizi gösterir. Eğer hiç gezegen bulunmuyorsa  yükselen burcunuza göre bilgi almak sizin için yeterince açıklayıcı olacaktır.

Sabit burçların 3-11, değişken burçların 21-25 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar Akrep burcundaki dolunaydan öncelikli etkilenecekler. (Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova ; Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık )

Akrep dolunayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular :

Koç ve yükselen Koçlar için : Borç, ödemeler, vergi, kredi, sigorta, muhasebe, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan beklenmedik şekilde gelen ve giden paralar, kayıplar veya kazanımlar

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Evlilik, eş, ortak, güven duyduğumuz kişiler, iş ortaklıkları ,anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklara ılımlı olmanızda fayda var.

İkizler ve yükselen İkizler :  Günlük işler, çalışanlarımız, iş ortağı, iş değişikliği ,kiracılar, küçük hastalıklarla genelde beslenme ve uyku düzenine dikkat etmelisiniz.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  sanat, spor gibi yetenekleriniz , yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatındaki adrenalinin artması, orta uzunluktaki seyahatler

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, ani yer değişimleri, iş ve mali konular, aile, atalarımız, baba ev ve tadilat konularında beklenmedik işler çıkabilir dikkatli olmalısınız.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, seyahatler , komşular, akrabalar, elektronik eşyalar, kısa yollar bu dönemde kendine çok güvenen insanlarla bir mücadeleniz olabilir.

Terazi ve yükselen Teraziler için : Parasal konular uzun süredir beklenilen konular , manevi beklenmedik kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçları alabiliriz. Güven zedeleyen özel ilişkilerde son olabilir.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Kişinin kendi içindeki konuları incelemesi daha hassas bir dönem, motivasyonları, karakteri, ilişkilerde çatırdamalar, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, yakın kişilerde seviye yükseltme olabilir her açıdan güven arayacağınız bir dönem…

Yay ve yükselen Yaylar için :  Bilinçaltında yoğun hisler ve karmaşalar, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, içe dönüm, kaygılar korkular , bağımlılıklardan kurtulma , fedakarlıklar. Arkanızdan dönen konular ortaya çıkabilir. Dolunay boyunca göreceğiniz rüyalar mesaj niteliğinde olabilir onlardan mutlaka faydalanmalısınız.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, iş iletişimler, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar Gelecek planlarınızda ani değişimler yaşayabilirsiniz. Tavır ve tutumlarda sakin ifadeye özen göstermelisiniz..

Kova ve yükselen Kovalar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, aile içinde çatışmalar, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sorumlulukların artması , eşin, ortağın ailesi.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzak mesafeli uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesinde içe dönüş sorgulama yapma , Evrak ve mali konularda daha çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap