29 Ağustos Perşembe 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 29 Ağustos 2022 Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi açıklandı mı?Evde Bakım Maaşı Yatan İller Ağustos 2022...

29 Ağustos Perşembe 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 29 Ağustos 2022 Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi açıklandı mı?


Evde Bakım Maaşı Yatan İller Ağustos 2022

evde-bakim-1

29 Ağustos 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? Evde bakım parası ülkemizde insanlar tarafından oldukça fazla araştırılıyor. Bizde bu içeriğimizde 29 Ağustos 2022  günü evde bakım maaşının yattığı illeri sizin için derledik…

29 Ağustos 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

29 Ağustos evde bakim maasi yatan iller hangileri Evde bakım parası yatan şehirlerin güncel listesi bakanlık tarafından her ay kamuoyu ile açık bir şekilde paylaşılıyor. Ekonomik ve sağlık açısından bazı şartları sağlayan vatandaşların alabildiği evde bakım maaşları asgari ücrete yapılan zammın ardından 2022 yılında 2706 TL olarak belirlendi. İşte, e-devlet evde bakım maaşı sorgulama sayfası ve 26 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller güncel listesine ilişkin ayrıntılar… Bizleri takip ederek ve sitemizi mercek altına alarak, bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz. Değerli okubak ailesi Ağustos 2022 Evde Bakım Maaşı yatan illerin listesini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Kimler Evde Bakım Maaşı Alabilir?

1. Bu maaşı alabilmek için istenen şartların en önemlisi ve en çok aranılan şart gelir kriteri şartıdır. 2022 yılı için 4 kişilik ailenin Evde Bakım Yardımı alabilmesi için gelirleri toplamda 6818 TL olmalıdır. Bir kişinin dikkate alınacak gelir kriteri ise 1706,67 TL’dir. Bu gelir kriteri asgari ücret ile belirlenmektedir.

2. Engelli oranına bakılmaksızın, 18 yaşının altındaki çocuklar için Engelli Sağlık Raporunda ‘özel koşul ya da çok özel koşul gerektirir’ ibaresi yer alıyorsa, engelli yakını Evde Bakım Yardımından faydalanabilir. 18 yaşının üstündekiler içinse, raporda ‘tam bağımlı’ ifadesi yer alıyorsa, yine engelli yakın yardımdan faydalanabilir.

29 Ağustos 2022 Evde bakım maaşı yatan iller listesi

Adıyaman,

Afyonkarahisar,

Aksaray,

Ankara,

Antalya,

Balıkesir,

Bilecik,

Bolu.

Bursa,

Çanakkale,

Denizli,

Diyarbakır,

Gaziantep,

Giresun,

Hatay,

İstanbul,

İzmir,

Kırklareli,

Kırşehir,

Kocaeli,

Konya,

Malatya,

Manisa,

Mersin,

Muğla,

Ordu,

Osmaniye,

Sakarya,

Samsun,

Şanlıurfa,

Tekirdağ,

Tokat,

Uşak,

Zonguldak.