Ankara, İstanbul İzmir 29 Ekim'de Toplu Taşıtların ücretsiz olup olmayacağı vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılan konulardan biri oldu.

Ankara, İstanbul İzmir 29 Ekim'de Toplu Taşıtların ücretsiz olup olmayacağı vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılan konulardan biri oldu. 29 Ekim'de toplu taşıtların ücretsiz olup olmayacağına dair açıklamalar peş peşe gelmeye başladı.

OTOBÜS, METROBÜS VE MARMARAY ÜCRETSİZ Mİ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan İETT, Metro, Füniküler, Tramvay, Şehir Hatları Vapurlarında ulaşım ücretsiz olacak.


MARMARAY ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

Marmaray trenleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda saat 00.00’dan 23.59’a kadar ücretsiz hizmet verecek.


ANKARA'DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ Mİ?

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (EGO Otobüsleri, METRO, ANKARAY) ile 29 Ekim Cumartesi günü ücretsiz olarak hizmet verecek.

Motorine İndirim Benzine Zam Geliyor! 23 Kasım Güncel Fiyatlar Motorine İndirim Benzine Zam Geliyor! 23 Kasım Güncel Fiyatlar

Ankara’da Başkentray da vatandanşlar gün boyunca ücretsiz hizmet verecek.

İETT tarafından yapılan açıklamada,

"Cumhuriyetimizin 99’uncu yılı bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. İstanbul’da toplu taşıma 29 Ekim Cumartesi günü ücretsiz yapılacak. İETT törenlere askeri birliklerin ve öğrencilerin taşınması için araç tahsis edecek. Vatan Caddesi’ndeki geçit töreni için alternatif İETT güzergâhları belirlendi. Sabah 10’da başlayacak kutlamalar boyunca Vatan Caddesi’ni kullanan hatlar, Millet Caddesi üzerinden seferlerini yapacak.

99’uncu yılında Cumhuriyet Bayramı için resmigeçit düzenlenecek. Vatan Caddesi’ndeki geçit töreni sabah saat 10’da başlayacak. İETT askerlerin ve törene katılacak öğrencilerin bulundukları yerden tören alanına taşınması ve tören sonrasında geri götürülmesi için araç tahsis edecek. Tören alanındaki araçların sevk ve idaresinin sağlanması için saha personeli görevlendirilecek.

Vatan Caddesi’ni kullanan 34 İETT hattı alternatif güzergâhlara yönlendirilecek." denildi.