Gündem

30-31 Mayıs 2020’de Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak mı?

Ülkemizde yaşanan koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeni ile uzun zamandır başta resmi tatiller olmak üzere hafta sonları da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. En son sokağa çıkma kısıtlaması ise geçtiğimiz Ramazan Bayramın’da 81 ilde 4 gün olarak uygulanmıştı. Peki 30-31 Mayıs tarihlerinde yani önümüzde ki hafta sonu ülke genelinde ya da sadece 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Eğer sokağa çıkma yasağı olacak ise hangi illeri kapsayacak. Hepsi haberimizin detayında sizlerle…

“KARAR, 28 MAYIS’DA AÇIKLANACAK”

Bu noktada gözler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve yarın yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısına çevrildi. Pandemi başından bu yana telekonferans yöntemi ile yapılan toplantıda; Koronavirüs salgınına ilişkin alınacak yeni önlemler, kontrollü sosyal hayata dönüşte yapılması gerekenler ve sokağa çıkma yasağına dair konular ele alınacak.Söz konusu toplantıda, 30-31 Mayıs tarihlerinde uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu olan sokağa çıkma yasağına dair de bir kararın çıkması bekleniyor.

“HANGİ ŞEHİRLERDE YASAK UYGULANABİLİR”

Bilindiği üzere son uygulanan ve 23-24-25 ve 26 Ramazan Bayramı Mayıs tarihlerini kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması bütün yurt genelinde olmuştu. Bayram öncesi uygulanan ve 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde uygulanmıştı. Bu hafta sonu da yasak olması halinde bu şehirlerden bazılarının yasağının iptal olması bekleniyor. Ancak 3 büyük şehirde yasakların devam edeceği öngörülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu