Eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL konut destek verilecek! Eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL konut desteği şartları ve merak edilenler araştırılıyor.

Eşi vefat Etmiş Kadınlara müjde geldi. Eşi vefat Etmiş Kadınlara Konut desteği verilecek. Konut desteği miktarı 300 bin TL olarak açıklandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL'lik konut desteği sağlanacağını duyurdu. Bakan Yanık destek programı kapsamında şu ana kadar 4 ilde protokol imzalandığını belirtti. İşte o iller ve başvuru şartları...

Evde Bakım Maaşı Yatan İller 6 Aralık 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller 6 Aralık 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, eşi vefat etmiş sosyal yardım faydalanıcısı kadınlara yönelik yeni bir desteği hayata geçireceklerini belirterek, “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında 2 bin 23 adet konut temini sağlayacağız. Toplamda 607 milyon TL bütçemiz ile hane başına 300 bin TL destek vereceğiz" dedi. 

4 İLDE PROTOKOL İMZALANDI


Destek programıyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık şunları söyledi: "Programın başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere belediyeler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilmesine yönelik 78 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nı (SYDV) bilgilendirdik. Şu ana kadar Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun ve Bingöl olmak üzere 4 ilde iş birliği protokolü imzalandı. Buna ek olarak projenin hayata geçirilmesi için 67 SYDV'miz ise arsa temini, proje çalışmaları, proje bütçesi için ilave ek kaynak noktasında protokol hazırlıklarına devam ediyor."

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR ?


Destekten eşi vefat etmiş ve 18 yaşından küçük en az 3 çocuğu olan kadınlar yararlanacak.
Destekten yararlanacakların konutların yapıldığı ilde ikamet etmesi gerekecek.
Sosyal Konut Projesi de dahil barınma yardımı programı kapsamında yürütülen ev yapım yardımı kapsamında destek alınmamış olması gerekecek.
Destek programına sadece TC vatandaşları başvurabilecek.

Başvurular Edevlet Üzerinden Alınacaktır. Tıklayın