Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurt başvuruları başladı. KYK yurt fiyatları ve KYK yurt depozito ücretleri merak edilmeye başlandı.

1.2.3.4.5.6. tip KYK tiplerine  göre KYK yurt fiyatları 2022 2023

1.2.3.4.5.6. tip KYK tiplerine  göre KYK yurt fiyatları 2022 2023 yurt depozitoları merak edilmeye başlandı.

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurt başvuruları başladı. KYK yurt fiyatları ve KYK yurt depozito ücretleri ne kadar?

 KYK yurt ücretleri henüz açıklanmadı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuya ilişkin, ''Yurt ücretleriyle ilgili ifadeler görüyorum. Resmi olarak yurt ücretlerini Eylül ayı içinde belirleyip, açıklayacağız. Bunun dışında hiçbir bilgiye itibar edilmesin. 

Pazar günü başvurular bitecek, sonrasında da hızlı bir şekilde yerleştirme sürecini tamamlama yolunda tamamlanacak.'' açıklamasında bulundu. 

yurt-depozito

1.2.3.4.5.6. TİP YURT NE DEMEK? 

KYK yurt tipleri; 1.tip, 2. tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip olarak sıralanmaktadır. Bu tipler, odanın büyüklüğü, kalan kişi sayısı, içerisinde tuvalet banyo barındırması gibi hususları içermektedir. Örneğin 6 kişilik odalara sahip olan, tuvalet banyosu katlarda ortak şekilde kullanılan yurtların fiyatları daha düşük oluyor. Ancak yeni yapılan yurt binasında tuvalet ve banyosu oda içlerinde olan 1-2 kişilik odaların fiyatları ise daha yüksek oluyor. Bu bilgilere göre 1. tip KYK yurt fiyatı ve depozitosu daha uygun ancak odadaki kişi sayısı daha fazla. 6. tip KYK yurtlarında ise odalar genellikle 2 kişilik oluyor.