Acer Swift Edge teknik özellikleri Fiyatı 2022 2023 - 4K 16 inç OLED Ekrana Sahip Acer Swift Edge Dünyanın En Hafif Bilgisayarı Piyasaya Çıktı. Kullanıcılar Merak Ediyordu...

Acer Swift Edge, Acer Türkiye-mağazasında ve Amazon'da temin edinilebilir. Bu makalenin yazıldığı sırada, dizüstü bilgisayar her iki platformda da satın alınamıyordu.

Twitter Mavi Tik İçin Nasıl Başvuru Yapılır? Twitter Mavi Tik İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

4K 16 inç OLED ekrana sahip Acer Swift Edge dizüstü bilgisayar Türkiye'de piyasaya sürüldü. Şirket, dizüstü bilgisayarın üretkenlik odaklı müşteriler için tasarlandığını ve ayrıca "giderek karmaşıklaşan siber saldırılara karşı savaşmak" için bir Microsoft Pluton güvenlik işlemcisi içerdiğini söylüyor. Ayrıca, ancak 1,17 kg ağırlığıyla dünyanın en hafif 16 inç OLED dizüstü bilgisayarı olarak lanse ediliyor. Acer, gövde için normal alüminyumdan yüzde 20 daha hafif ve 2 kat daha güçlü bir alaşım malzeme kullandı. Acer Swift Edge, gücünü bir AMD Ryzen Pro işlemciden alır.

Türkiye'de Acer Swift Edge fiyatı
Swift Edge, Acer Türkiye'nin e-mağazasında ve Amazon'da temin itibaren edinilebilir. Bu makalenin yazıldığı sırada, dizüstü bilgisayar her iki platformda da satın alınamıyordu.

  • E-Ticaret sitelerinde bulabilirsiniz.

Swift Edge tek bir Olivin Black rengiyle gelir ve pakette 65 W PD şarj cihazı ve Type-C güç kablosu bulunur.

Acer Swift Edge teknik özellikleri
Bahsedildiği gibi Acer Swift Edge, 4K çözünürlük ((3840 x 2400 piksel) sunan 16 inç OLED ekrana sahip. Bu ekran, 16 GB LPDDR5 RAM ve 1 TB PCIe Gen4 NVMe ile eşleştirilmiş AMD Ryzen 7 6800U sekiz çekirdekli işlemci tarafından destekleniyor. Büyük boyutuna rağmen klavyede sayısal tuş takımı bulunmamakla birlikte biyometrik güvenlik için parmak izi okuyucu bulunmaktadır.

Acer, Acer Swift Edge'in 60 fps video kaydedebilen bir Full-HD web kamerası ile geldiğini söylüyor. Dizüstü bilgisayar, görüntülü aramalar sırasında net bir ses sunmak için "Geçici Gürültü Azaltma" özelliğini destekler. Bağlantı seçenekleri arasında iki USB Type-C bağlantı noktası, bir USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktası ve bir HDMI bağlantı noktası bulunur. Dizüstü bilgisayar ayrıca Wi-Fi 6E kablosuz bağlantısını da destekler.

Acer Swift Edge, 65W PD adaptörüyle şarj olan 54Wh içerir. Diğer önemli özellikler arasında Microsoft Office 2021 ile Windows 11 Home, stereo hoparlörler, Bluetooth 5.2 ve bir yıllık uluslararası seyahat garantisi yer alır.