5G Nedir? Telefonda 5G Nasıl Açılır?

5G Nedir? Telefonda 5G Nasıl Açılır?

Teknolojinin gelişiminin faydalarından biriside kuşkusuz hızdır. Büyük hızlarda veri aktarımı sağlanacak ve iletişimi büyük ölçüde hızlandıracak olan 5G teknolojisi hayatımıza hız kazandırmaya geliyor. Akıllarda tek soru 5G Nedir, nasıl kullanılır? detaylar haberimizde…

5G teknolojisi ile yüksek hızlarda veri aktarımı ve iletimi konularında insanlara çok fayda sağlayacak. 5G ile internet kullanımında yaşanan hız kayıpları gidecek. Fakat 5G’nin iyi yanları olduğu gibi kötü yanlarıda insan sağlığı olarak niteleniyor.
5G, yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi birimlerinden birisidir. Dördüncü nesil teknolojiden yaklaşık olarak10 katı veri iletim hızı sağlamaktadır.

5G Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü olan Metin Balcı; “5G’ye doğru hızlı adımlarla ilerliyoruz.” dedi ve 5G kapsamında çekirdek şebeke geliştirme projelerinin devam ettiğini söyledi. Balcı, 4,5G ULAK baz istasyonlarını 5G’ye doğru evrimleştirdiklerini belirterek, “Kısmet olursa sene sonuna kadar ilk demomuzu yapacağız. Önümüzdeki sene sonunda operatör laboratuvarlarına girecek altyapıyı oluşturacağız. Önümüzdeki senenin sonunda da operatörlerimizin sahalarında 5G sistemlerimizin testlerini gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Uzmanların verdiği tarihlendirmeye göre 2021 yılı içerisinde kullanılabilecek.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER