Adobe Flash Player Yerine Kullanabileceğimiz Eklentiler..!

Adobe Flash Player Yerine Kullanabileceğimiz Eklentiler..!

Adobe Flash Player, Temmuz 2017 senesinde bir devrin sonuna yaklaştığımızı açıklamıştı. Şirket 2020’nin sonunda Flash Player desteğini keseceğini bildirmişti. Peki, 31 Aralık 2020 tarihinde hayatımızdan tamamen çıkan Adobe Flash Player yerine kullanabileceğimiz alternatifler var mı?

Adobe Flash Player ile reklamlar, oyunlar, videolar, müzikler, Web siteler… Bilgisayarımızda buna benzer uygulamaları çalıştırmaya yarayan web tarayıcı tabanlı bir çalıştırıcı platformudur. Bilgisayarınızı formatladığınızda ve/veya yeni bir bilgisayar aldığınızda yüklemeniz gereken ilk programlardan birisi Adobe Flash Player oluyordu. Şimdi ise Adobe Flash Player’ın tamamen son buldu.Peki, Adobe Flash Player’a alternatif olabilecek uygulamalar gerçekten var mı?

Silverlight Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilir mi ?

Bir çok kişi Adobe Flash Player kapanmasının ardından onun alternatiflerini aramaya başladı. Fakat Adobe Flash Player’in yerine konulabilecek bir eklenti şu an için yok gibi duruyor. Bazı forumlar da kullanıcıların flash player yerine tavsiye ettikleri “Silverlight” eklentisi hakkında kesin olarak bir sonuç olmasa da bazı durumlar da Adobe Flash Player eksikliğini giderebilecek bir eklenti gibi duruyor.

Silverlight İndirmek İçin Tıklayınız..!

Adobe Flash Player Alternatifleri;

1- Flashpoint (İndirmek İçin Tıklayınız)
2- Ruffle (İndirmek İçin Tıklayınız)
3- SuperNova (İndirmek İçin Tıklayınız)

Önemli; Yukarıda verdiğimiz eklenti veya uygulamalar test edilmemiştir. Adobe Flash Player yerine kullanılıp kullanılamayacağına dair kesin bir bilgi yoktur.

 • Yorumlar 2
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  • Ali25 Şubat 2021 00:50

   Peki niye test etmeden bunlar alternatif diyorsunuz?

   • admin25 Şubat 2021 01:48

    Test etmek mesele değil fakat sizin hangi oyun ya da program için bu alternatifleri kullanmak istediğinizi bilmediğimiz için kesin olarak işinize yarar ya da yaramaz diyemiyoruz.

BENZER İÇERİKLER