ADP Dosyası nedir?

ADP Dosyası nedir?

ADP dosyaları nasıl açılır, düzenlenir ve dönüştürülür. Bir dosya ADP ile dosya uzantısı Microsoft Access projesi dosyasıdır. Access proje bilgilerini tutar ve doğrudan bir Microsoft SQL Server veritabanıyla iletişim kurarlar , fakat ACCDB dosyaları gibi tablolar veya sorgular içermezler .

Çok daha az yaygın olmakla birlikte, ADP dosyaları bazı video oyunlarında kullanılan video dosyaları veya video akışı web sitelerinden indirilen videolar olabilir.


ADP Dosyası Nasıl Açılır

Microsoft Access ile kullanılan ADP dosyaları elbette programla da açılabilir, fakat Access 2013’ten daha eski bir sürüm kullanıyorsanız; SQL Server 2012 veya daha yenisi ile de çalışmazlar.

Video oyun disklerinden kopyalanan ADP dosyalarını açabilen bir medya oynatıcı veya başka bir araç yok. Bu biçimdeki videolar genellikle Firefox’ta Video DownloadHelper gibi tarayıcı eklentilerinden indirilir .

ADP Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Tıpkı ADP ses veya video dosyalarını açma konusunda bir yol olmadığı gibi, bunları MP3’lere , MP4’lere veya başka bir ses / video formatına dönüştürecek herhangi bir araç da bulunmuyor.

Hala Dosyayı Açamıyor musunuz?

Bazı dosyaların birlikte çalışması gerektiğini düşündüğümüz programlarda açılmamasının büyük nedenlerinden biri, dosya uzantısını yanlış okuduğumuz için olabilir.

Örneğin, ADD, ADP’ye çok benziyor, ancak bu dosya uzantısı Microsoft Access ile tamamen alakasız olan Dinamik AX Geliştirici Belgeleri dosyaları için kullanılıyor.

ADE ve APD’nin bu dosya uzantısı için karıştırılması da kolaydır.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER