Airpods 2 Şarj Durumu Nasıl Anlaşılır ?

Airpods 2 Şarj Durumu Nasıl Anlaşılır ?

AirPods, normal kulaklıklara kıyasla pek çok avantaja sahiptir. Bununla birlikte, evden ayrılmak üzereyseniz dikkat etmeniz gereken bir şey var: Buda Airpods 2’nizin pil durumu. Bu yazımız da Airpods 2 Şarj şarj problemi, Airpods 2 Şarj oluyor mu, olmuyor mu gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Eğer AirPod’larınızı bir gece boyunca şarj da bırakmak istiyorsanız bu yapacağınız en yanlış davranış olacaktır. Bu yazımız da AirPod’larınızın şarj durumu hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

AirPods 2 Şarj Kontrol

Işık Göstergesini Kontrol Etme;

Aradığınız ilk şarj işareti, AirPod’lardaki ve kasadaki durum ışığı olmalıdır.

Kasanın önünde bir tane ve kapağı açtığınızda bir tane daha ışık var. İçerideki ışığın iki rolü vardır: Kulaklıklar kasanın içindeyken pil seviyelerini gösterir. Onları çıkardığınızda, size yuvanın pil seviyesi hakkında bilgi verecektir.

Renklere gelince eğer ışık yeşil ise yuva tam dolu. Sarıysa, pil seviyesi düşmeye başlamıştır.

Sarı ışık aynı zamanda bir şarj göstergesidir. Örneğin, yuvayı bir prize veya Mac’inize takarsanız, AirPod’ların şarj olduğundan emin olmak için görmek isteyeceğiniz ışık budur.

Hiç ışık yoksa, yuvanızın şarj edilmesi gerektiği anlamına gelir.

AirPods, pilin zayıflaması durumunda sizi sesli olarak uyaracaktır. İki bip sesi duyacaksınız: biri% 10’da ve diğeri kulaklıklar tamamen kapanmadan hemen önce gelecektir.


AirPods 2 Pil Durumunu Telefon Üzerinden Görme;

AirPods 2 pilinizin durumunu telefonunuzdan kontrol etmek oldukça basittir. Fakat bunu  yapmak için yeterli menzil içinde olmanız gerektiğini unutmayın.

İşte izlenecek adımlar:

Kulaklıkları çıkarmadan AirPods’u açın.
İPhone’unuzu yuvaya yaklaştırın.
Yeni bir bildirim için telefon ekranınızı kontrol edin: AirPod’ların ve kılıfın resimlerini göreceksiniz.
Bu görüntülerin altında mevcut pil seviyelerini görebilirsiniz. Bu ikisinden herhangi biri şarj oluyorsa, pilin yanında küçük bir şimşek simgesi göreceksiniz.
Bazı durumlarda, bunlardan yalnızca biri şarj olur. Örneğin, AirPod’ların pil seviyesinin% 100’üne ulaşması gerekirken, yuva zaten dolu olabilir.

AirPods’unuzun pil seviyesi çok düştüğünde bir bildirim alırsınız. Bunu iPhone veya iPad ekranınızın üst kısmında görürsünüz. Bu bildirimler % 20, %10 ve % 5 kala gönderilir.


Siri’ye Airpods 2 Şarj Durumunu Sorabilirsiniz; 

Siri’ye AirPod’larınızın pil durumunu da sorabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sanal asistanların amaçlarından biri de budur.

İşte yapmanız gerekenler:

1.Şu anda AirPod’ları kullanıyorsanız, bunları çıkarmanıza veya yuvaya yerleştirmenize gerek yoktur. Ancak, Siri’ye ne sorduğunuzu, bölmeleri veya yuvayı belirtmeniz gerekecektir.

2.AirPod’larınız şarj kutularının içindeyse, soruyu sorduğunuzda Siri size her iki pil seviyesi hakkında bilgi verecektir.

AirPods 2 Şarj Durumunu Siri'ye Sor

İlgili İçerik; AirPods Pro Nasıl Çalışır?

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER