AirPods Pro Nasıl Çalışır?

AirPods Pro Nasıl Çalışır?

AirPods Pro, iPhone‘un en iyi eşleştirilmiş kulaklıklarından biridir ve önceki sürümlerden çok daha fazlasını kullanıcıları için sunar. Basit tasarımıyla hafiftir, kullanımı kolaydır ve uzun pil ömrüne sahiptir. AirPods’nun yeni sürümü, günlük hayatınızı kolaylaştırmak ve müziğinizin daha iyi ses çıkarması için daha fazla iyileştirme ile birlikte gelir.

AirPods Pro’nun nasıl çalıştığı, ihtiyaçlarınıza göre nasıl ayarlayacağınız ve bunları kullanabileceğiniz farklı yollar hakkında size önemli bilgiler vereceğiz.

AirPods Pro Nasıl Çalışır?

İlgili İçerik; Airpods 2 Şarj Durumu Nasıl Anlaşılır ?


AirPods Pro Nasıl Çalışır?

AirPods, kullanıcılara harika bir ses deneyimi sağlamak için sensörler ve küçük pillerle dolu Bluetooth kablosuz kulaklıklardır. Bluetooth üzerinden herhangi bir Apple cihazına bağlanmak ve cihazlar arasında sorunsuz geçişler yapmak için donatılmışlardır.


AirPods Pro Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Yeni AirPods Pro’nuzu kurma zamanı geldiğinde, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

İPhone’unuzun Ana ekranını açın.

AirPods kutusunu açın ve telefonunuzun yanına bırakın.

Bağlan” a tıklayın.
Bunları telefona bağladıktan sonra, Siri komutları ve iCloud da etkinleştirilebilir.
AirPods Pro, kapağı açar açmaz iPod veya iPhone ile bağlantı kurar. Müzik dinlemek istediğinizde tek yapmanız gereken onları kulaklarınıza takmak. Dinlemeyi bitirdikten sonra kutuya geri koymanız yeterli olacaktır.

AirPods Pro Kurulumu


AirPods Pro’da Müzik Dinleme;

AirPods Pro kılıfınızı her açtığınızda, cihazınızdan ses çalmaya başlarlar. Bunlardan birini kulağınızdan çıkararak sesi duraklatabilir ve ikisini de çıkararak sesi tamamen durdurabilirsiniz. Ayrıca, cebinizde veya çantanızda gevşek bir şekilde taşırsanız, onları kırabileceğiniz veya sensörlerden birine zarar verebileceğiniz için, kılıflarına geri koymayı unutmayın.

AirPods Pro ile Cihaz Değiştirme;

AirPods Pro’nuzu kullanmaya başladığınız anda iPhone’unuza ve iWatch’unuza kendisi otomatik olarak bağlanırlar. Ancak, bu yeni nesil AirPod’lar aynı Apple Kimliğine sahip telefonlar ve iPad’ler arasında otomatik olarak geçiş yapar.

AirPod’larınız herhangi bir şans eseri otomatik olarak bağlanmazsa, sesin kaynağını seçmek için Kontrol Merkezi’ni kullanabilirsiniz.

AirPods Pro Kontrolleri;

AirPod’ların belirli bir denetim seti vardır ve bunları nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Sesi “Çalmak” veya “Duraklatmak” için kuvvet sensörüne dokunun. “Oynatmayı Devam Ettirmek” için tekrar dokunun.

İleri Atlamak” için sensöre iki kez dokunun.

Sesi artırmak veya azaltmak için “Hey, Siri” ile başlamalı ve ardından “Sesi biraz aç” gibi bir şey söylemelisin.
AirPods Pro’ya çift dokunmak birkaç şeyi kontrol eder: Siri’yi kullanın, parçaları atlayın veya müziğinizi çalın ve duraklatın.


AirPods Pro’da Siri Kullanımı;

AirPods Pro, Siri’yi telefon görüşmeleri yapmak veya soru sormak için kolayca kullanmanıza izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Bunu “Hey Siri” diyerek, ardından bir istek veya sorgu ile etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, Siri’den sizi cep telefonundan, Facetime aracılığıyla veya başka bir yoldan biriyle bağlantı kurmasını isteyerek de arama yapabilirsiniz. Siri ayrıca bir aramanız varsa veya yeni bildirimler veya mesajlar gelirse sizi bilgilendirecektir.

Siri’nin tüm mesajlarınızı size okumasını istiyorsanız, şunu yapın:

İPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
“Bildirimler” i tıklayın ve “Siri ile Mesajları Duyur” seçeneğini bulun.

 

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER