Akaryakıt fiyatlarında hızlı hareketler devam ediyor. Geçtiğimiz gece yarısı hem motorine hem de benzine indirimler gelmişti. Ancak bu güzel haberlerin ömrü sadece 48 saat sürecek gibi görünüyor. Pazarı pazartesi bağlayan gece yarısı hem benzine hem motorine zam beklentisi var.

Hem Benzin, Hem Motorin de fiyat artışı olacak

Sektör kaynaklarının son dakika bilgisi olarak geçtiği haberlere göre pazartesinin ilk dakikalarında akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı gerçekleşecek. Buna göre benzine 56 kuruş, motorine 69 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz gece yarısı benzine gelen 1,51 Türk Lirası indirim ve motorine gelen 2,41 Türk Lirası indirimin önemli bir kısmı yok olmuş olacak. Araç sahiplerinin Cumartesi ve Pazar günü akaryakıt istasyonlarında yoğunluk oluşturabileceği beklentisi var.

İstanbul 'da güncel akaryakıt fiyatları şöyle;

Benzin 18.68 Türk Lirası/Lt ve Motorin 24.54 Türk Lirası/LT

Gelecek zamlardan sonra benzinin litre fiyatının 19 TL üzerine çıkacağı ve yine motorinin litre fiyatının uyeniden 2 Türl Lirasını aşacağı görülüyor.

brent petrol

Brent Petrol geçtiğimiz gün içerisinde 95 doları aşmış ve sensın son satlerinde 93 dolar bandına geri çekilmişti. Rusya'nın AB ile olan akaryakıt ve doğalgaz savaşının yanı sıra ABD'nin Çin ile arasındaki tayvan gerilimi sebebiyle enerji fiyatları sert hareketlerini sürdürüyor. Hafta için OPEC ülkelerinden gelen üretim artırma haberleri ile geri çekilen brent petrol fiyatlarının önümüzdeki hafta nasıl bir seyir izleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Hafta içi doğalgaza ve elektriğe gelen zam sonrası vatandaşlar kış mevsimini kara kara düşünürken akaryakıt fiyatlarındaki dengesizlik de hem üretim ekonomisini hem de tüketicileri doğrudan olumsuz etkilemeye devam edecek gibi görünüyor.

Haberimizde pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Motorinde 69 kuruş, Benzinde 56 kuruş zam beklenmekte demiştik. Piyasadaki hareketliliğe bağlı olarak değerler ve zam/indirim durumu değişebilir. Olası bir değişimi yine haberimizi güncelleyerek sizlere duyurmaya devam edeceğiz. 

İndirimler, zamlar, finans ve koin haberleri için sayfamızı sürekli takipte kalın. En son haberleri en hızlı şekilde tarafınıza uşaştırmaya devam edeceğiz.