Aksaray Belediyesi sosyal medyada neden gündem oldu? Aksaray Belediyesi ne paylaştı ki bu kadar linç yedi?

Aksaray Belediyesi sosyal medyada neden gündem oldu? Aksaray Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yanlış bir gönderi paylaştı ve gündeme bomba gibi düştü.

Aksaray Belediyesi Yanlış Paylaşım Yaptı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı bir paylaşımda, "29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun" sözleri kullanan Aksaray Belediyesi, tepki çeken paylaşımı hemen silindi.

Aksaray Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bugün sosyal medya hesaplarında yayınladığı kutlama videosunda, "29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun" denildi. Yanlışlığın fark edilmesi ile birlikte paylaşım hemen kaldırıldı.

Terörist Ahlam Albashır Kimdir? Kaç Yaşında Nereli? Terörist Ahlam Albashır Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

aksaray-belediyesi

Bu Bir İroni Mi?

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, bir açıklamada bulundu. Ertürk,  “29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı’dır. Öncelikle belediyedeki arkadaşlarımıza bunu anlatalım. Anadolu’da güzel bir söz vardır, 'namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz' diye. Bu tip bayramlarımız, milli bayramlarımız, Cumhuriyet’le özdeşleşen bayramlarımız genelde iktidar ve onun aparatları tarafından çok önemsiz bulunduğu için, bu da aslında bu zihniyetin kalıntısı olabilir” dedi.