ALES 6 Aralık 2020 Sınavı Ertelendi mi, ÖSYM 2020 ALES İptal mi Edildi ?

ALES 6 Aralık 2020 Sınavı Ertelendi mi, ÖSYM 2020 ALES İptal mi Edildi ?

Ülkemizde hızlı bir şekilde artan koronavirüs vakaları nedeni ile hafta için belirli saatler de hafta sonu ile tam süreli sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Peki 6 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olan ALES 2020 sınavı ertelendi mi, ALES 2020 iptal mi edilecek gibi sorularınızın yanıtları bu yazımız da sizlerle…

“2020 TAKVİMİNDE YER ALAN SINAVLAR İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

“Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, “Değerli Adaylarımız, Cumhurbaşkanlığımızın koronavirüs ile mücadele kapsamında aldığı yeni tedbirler doğrultusunda 2020 Yılı Sınav Takvimimizde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir” ifadelerini kullandı.

“SINAVLARIN YENİ TARİHLERİ BELİRLENECEKTİR”

Aygün açıklamalarında, “Salgının ülkemizdeki seyrine ve Sağlık Bakanlığının görüşlerine göre ilgili sınavların yeni tarihleri belirlenecek ve kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır” dedi.

2020 ALES

AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARI DA İPTAL EDİLDİ

Diğer bir yandan sabah saatlerinde alınan karar kapsamında 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak olan açık öğretim sınavları da ileri bir tarihe ertelendi.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER