Aleyna Tilki Osmancık konseri iptal edildi! Aleyna Tilki LGBT olayı ne? MHP Aleyna Tilki Çorum konserinin iptalini neden istedi?

ALEYNA TİLKİ KONSERİ BİR KEZ DAHA İPTAL EDİLDİ!

Genç ve başarılı şarkıcı Aleyna Tilki de son dönemde konserleri iptal edilen isimlerden biri. Tilki'nin bu kez de Çorum Osmancık'ta vereceği konser iptal edildi. Çorum ilçesi Osmancık, MHP'li belediyenin yönetiminde. Peki sebep siyaset mi, yoksa Aleyna Tilki'nin son dönemdeki davranışları mı? İşte magazin gündemine bomba gibi düşen olay...

SEBEBİ, ALEYNA TİLKİ’NİN LGTB DESTEĞİ Mİ?

Aleyna Tilki, dün (18 Eylül Pazar) İstanbul'da yapılan LGBTİ dayatması karşıtı yürüyüş ile ilgili sosyal medya hesabından inanılmaz sözler sarf etti. Genç popçunun LGBT paylaşımı, konser vereceği MHP'li Osmancık Belediyesi'ni kızdırdı.

Osmancık Belediyesi, konser iptalinin gerekçesi olarak Aleyna Tilki'nin sosyal medya paylaşımını gösterdi. Aleyna Tilki, sosyal medya hesabında dün yaptığı paylaşımda, "LGBTİ+ karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç.” ifadelerini kullandı.

2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, 24 Eylül Cumartesi günü Aleyna Tilki de sahne alacaktı. Çorum Osmancık'ta konser vermek için gün sayan Tilki, iptal haberiyle şoke oldu. Belediye'den yapılan yazılı açıklamada, Tilki'nin LGBT karşıtı yürüyüşe olan tepkisi konser iptali gerekçesi olarak gösterildi.

İşte, Osmancık Belediyesi'nin yazılı açıklaması:

“Festivalimiz kapsamında gençlerimizin tavsiyesi ile gençlik konserine Aleyna Tilki davet edilmiştir. İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamalarının halkımızca üzüntüyle karşılanması sonucu böyle bir karar alınmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü yapılması planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Daha önce de genç şarkıcının Osmancık'taki etkinlikte vereceği konseri eleştiren isimler olmuştu. Geçtiğimiz ay, Diyanet-Sen Çorum Şubesi Başkanı İsmail Şanal, Aleyna Tilki'ye tepkisini sert sözlerle göstermişti.