1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Amazon Launchpad Nedir? Amazon Launchpad Başvuru Nasıl Yapılır ?

Amazon Launchpad Nedir? Amazon Launchpad Başvuru Nasıl Yapılır ?

Küçük işletmeler tarafından üretilen ilginç ve yenilikçi ürünler arayan bir Amazon müşterisiyseniz veya çevrimiçi satış yapan küçük bir işletme iseniz, Amazon.com’daki yeni ve gelişmekte olan markaları öne çıkaran sanal bir vitrin olan Amazon Launchpad’i beğenebilirsiniz .

Amazon Launchpad’in Amacı Nedir?

2015 senesinde piyasaya sürülen Amazon Launchpad, ürünlerini Amazon.com üzerinden satacak başlangıç ​​işletmelerini çekmeyi hedefliyor.

Launchpad, yalnızca davetiyeye dayalı bir hizmet olarak başladı. Ancak bugün, brüt satışları 5 milyon dolardan az olan küçük Amazon satıcıları, Launchpad programına katılmak için başvurabilir. Launchpad sözleşmesi 12 ay sürer ve daha sonra firma programdan “geçiş” yapmakta ve normal Amazon satıcı durumuna geri dönmekte özgürdür.

amazon launchpad nedir ?


Launchpad, Amazon Müşterilerine Fayda Sağlıyor mu?

Amazon, Launchpad’i yeni başlayanların ürünlerini Amazon.com üzerinden özel olarak tanıtabilecekleri bir yer olarak konumlandırdı. Ancak pek çok müşterini aslında konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için Amazon’un bu uygulamasından uzak duruyor.

Müşteriler için iyi haber şu ki, Amazon.com’daki girişimlerden yeni ve yenilikçi ürünler satın almakla ilgileniyorsanız, Launchpad vitrinine göz atmanın keyfini çıkarabilirsiniz.


Amazon Launchpad’in Amazon’dan farkı nedir?

Amazon Launchpad, Amazon.com’da başlatılan başlangıç ​​ürünlerini destekleyen bir programdır. Amazon Launchpad çoğu geleneksel satıcıların sahip olmadığı şu avantajları sağlar:

Marka Geliştirme: Ücretsiz özel ürün sayfaları, görsel açıdan etkileyici görüntüler ve videolar aracılığıyla ürünlere hayat kazandırır. Şirket kurucuları hikayelerini anlatabilir ve Q & A ile başlangıçta müşterilerle kişisel bir şekilde bağlantı kurabilir. Amazon Launchpad’in başlangıçlarına, Amazon Reklam kampanyalarında ve Amazon Vine’da kullanılmak üzere belirli sayıda ücretsiz kredi de ayrıldı.

Pazarlama Desteği: Gelişmekte olan birçok markanın ürünleri ve yenilikleri, bunların sergilenmesi için oluşturulmuş olan Amazon Launchpad mağazasında yer alıyor. Buna ek olarak, Amazon Launchpad tüm girişimlere ücretsiz olarak “Tatil Hediye Rehberiniz” gibi pazarlama etkinliklerine dahil olma fırsatı verirken, diğer satıcı kategorilerinin çoğu için Hediye Kılavuzları ücretli bir yerleşimle güvence altına alınır.

Onboarding Desteği: Başlangıçlar (startup’lar) Amazon’daki ürünlerini piyasaya sürmeye hazır olduğunda, özel hesap yönetim ekibimiz sorunsuz bir şekilde yürütmek için onboarding ve ürün kurulum süreci boyunca girişimciyi yönlendirir ve destek olur.

Yorum Yap

Yorum Yap