Amerika vatandaşı olmayı arzulayan insanlar şartları araştırmaya devam ediyor. Peki Amerika vatandaşlık şartları nelerdir?

ABD'de kalıcı olarak kalmak isteyenler için bazı şartlar vardır. Siz değerli okurlar için Amerikan vatandaşı olmak için gerekli ön koşullar ve atılması gereken adımlar hakkında bilgileri haberimize ekledik. 2022-2023 yılında Green Card ile yapılan vatandaşlık başvuruları farklılık gösterecektir. İnsanlar Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmak için Green Card’ı araştırmaya başladılar. Kimler Amerikan vatandaşlığı alabilir? Amerika'da vatandaşlık için nasıl başvurabilirsiniz? Amerikan vatandaşı olmak için hangi şartlara sahip olmak gerekir? ABD vatandaşlığının maliyeti nedir? Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı olarak kalmak isteyenler için bilgiler aşağıda verilmiştir. İşte  merak edilen Amerika Vatandaşlık 2022 - 2023 şartları...

ABD Vatandaşlığı İçin Şartları

Beş yıllık sürenin 30 ayı ABD'de geçirilmiş olmalıdır. Amerika'da 5 yıllık Green Card'a uygun oturma iznine sahip olunması nedeniyle bu 5 yıllık süre belirlenmiştir. Başka bir deyişle, başvuru sahibi beş yıllık Green Card görev süresinin 30 ayını Amerika Birleşik Devletleri'nde geçirmelidir.

·      Yeterli derecede İngilizce bilgisi gereklidir. Bu nedenle, dil yeterliliği gereklidir.

·      Ek olarak, bir yaş sınırlaması vardır. Asgari yaş şartı 18'dir.

Yağmur Uçar Kimdir? Hain Saldırıda Hayatını Kaybetti Yağmur Uçar Kimdir? Hain Saldırıda Hayatını Kaybetti

·      Amerikan vatandaşı olmak için bir seçenek, bir ABD vatandaşıyla evlenmek. Ancak bu durumda bazı kriterler aranmaktadır.

·      Askere gitmek ve en az bir yıllık hizmet taahhüdü başka bir seçenektir.

green-card-ne-zaman-aciklaniyor-2022-mayis-green-card-sonuc-listesi-aciklandi-mi-ne-zaman-duyurulacak-dvlotter-1651524261144

Sevgilinizin kiminle mesajlaştığını öğrenmek mi istiyorsunuz? O zaman kesinlikle bu içeriğimize göz gezdirmelisiniz!

Yurttaşlığa Kabul Yolları

Sürekli Oturma Statüsü: Green Card sahibi olmak ve Amerika Birleşik Devletleri'nde beş yıl sürekli ikamet etmek. Seçilmiş Hizmet gibi diğer tüm yükümlülükler de yerine getirilmelidir.

Sürekli İkametgâh: Başvuru sahibi, son başvuru tarihinden önce en az beş yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşadığını kanıtlamalıdır. Bu N-400 form başvurusu ile başvuru tarihinden önceki durumun kanıtı gereklidir.

Amerika'da Fiziksel Varlık: Beş yıllık sürenin en az 30 ayı ABD'de geçirilmiş olmalıdır.

Green Card Ne Zaman Açıklanacak?

Green Card çekilişi için başvurular her yıl Ekim ayının ilk haftasında başlamaktadır. Green Card çekilişi Kasım ayının ilk haftasında sona eriyor ve sonuçlar Mayıs ayında kamuoyuna açıklanıyor. Green Card çekiliş sonuçları 7 Mayıs 2023 Türkiye saati ile 19:00'da açıklanacak.