Android İçin En İyi MOBA Oyunları Listesi

Android İçin En İyi MOBA Oyunları Listesi

MOBA oyunları, sahneye çıktıktan 10 sene sonra, çevrimiçi rekabetçi oyun için en popüler türlerden biri olmaya devam ediyor. Aslında, MOBA’lar Esports sahnesini bir yeraltı topluluğundan ABC ve ESPN kadar büyük ağlarda kapsama alan büyük bir platforma inşa etmeye yardımcı oldu ve League of Legends ve DotA 2 gibi oyunlar için en iyi konferanslarda multi milyon dolarlık nakit ödüller kazandı.


MOBA nedir?

Bu oyunların nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, oldukça göz korkutucu görünebilirler. MOBA veya çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası türü, tipik standart maçlarda beş kişilik takımların büyük bir haritada karşı karşıya geldikleri rekabetçi bir takım tabanlı çevrimiçi oyundur. Her ekip üyesi ayrı bir karakter seçer ve bu karakter ekipte gerekli bir rolü yerine getirir. Herhangi bir rekabetçi oyunda olduğu gibi, çoğu oyuncu standart bir karakter tipine sahiptir ve MOBA’lar farklı değildir. Oyuncular genellikle birkaç arketipten birine girerler. AD Carry ve AP Carry tipik olarak oyunun ana hasar satıcılarıdır. AD ise yakın dövüş ve fiziksel saldırılara odaklanırken AP büyü kullanır. Bu iki karakter rolü genellikle en çok öldürmeyi iddia etse de, aynı zamanda oyundaki en çok ölüme de açıktırlar.

İki rol daha devreye giriyor: Bunlar, tank ve destek. Tank, bir taşınmanın tam tersidir; Saldırı ve büyü güçleri genellikle oldukça düşük olsa da, savunma ve vuruşları ölmeden emmek konusunda uzmanlaşmıştır. İyi bir tank, takımını yüz üstü savunabilir ve hikayeyi anlatmak için yaşayabilir. Bu arada, destek genellikle oyunun ilk yarısı için AD Carry’nin tarafına yapışır, takım arkadaşlarının gücünü artırmak için iyileştirmeler yapar ve iyileştirir. Maçın ikinci yarısında, destek güçlerini tüm takıma genişleterek gerektiği şekilde iyileştirir ve parlatır. Doldurulması genellikle popüler olmayan bir rol olmasına rağmen, destek herhangi bir ekibin en önemli yönlerinden biridir. Son olarak, ormancı var, ancak rollerini açıklamak için önce oyunun nasıl oynandığını açıklamamız gerekecek.

Ortalama bir MOBA oyununun standart, temel maçında, beş kişilik her takım haritanın sol alt veya sağ üst köşesinde başlar. Harita 3 şeride ayrılmıştır, hepsi tabandan doğar. Tank tipik olarak üst şeride gider, AP Carry orta şeride gider ve AD Carry ve onun desteği alt şeride gider. Her şeritte, takım başına 2 kule vardır (toplam 4), yukarıdaki noktalar ile temsil edilir. Kuleler savunma görevi görür ve kuleye çok yaklaşan düşman ekip üyelerine zarar verir. Şeritlere ek olarak, takımın beşinci üyesi ormancının da geldiği bir “orman” var; zamanlarını ormanda meraklılar için yüksek güçlü yaratıkları yok ederek geçiriyorlar ve düşman üyelerini sürpriz bir 2v1 veya 3v2 eşleşmesinde yakalamak için farklı şeritlere gizlice giriyorlar.

Her takımın amacı basittir: Düşman şeridinin her kulvardaki kulelerini yok etmek için yapay zeka tarafından kontrol edilen ve kolayca öldürülen küçük yaratıklarınızı kullanın. Şerit temizlendikten sonra, düşmanın yumurtlama alanına ulaşmaya çalışın ve düşmanın tabanının içinde oynadığınız oyuna bağlı olarak bazen “Nexus” veya “Ancient” olarak adlandırılan hedefi yok edin. Eğer çok iyi çalışan bir ekibiniz varsa, her oyuncu kendi rollerini doğru oynar ve birlikte çalışırsa, neredeyse her zaman düşmanınızın üstesinden gelebilir ve maçı kazanabilirsiniz. Tabii ki, herhangi bir çok oyunculu sporda olduğu gibi, eğer takımınız parçalanırsa, kazanma şansınız da öyle.


Android için En İyi MOBA Oyunları nelerdir?

Sonsuz tekrar oynanabilirlik, yüksek bahisli rekabetçi oyun ve takımınız zafer kazandığında ödüllendirici başarı hissi ile MOBA’ların dünyayı alevlendirmesi şaşırtıcı değil. Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor. İşte android telefonlarda oynayabileceğiniz en iyi MOBA oyunları sizlerle.

1. Arena of Valor => Oyunu İndir
2. Vainglory=> Oyunu İndir
3.Heroes of Order and Chaos=> Oyunu İndir
4. Paladins Strike => Oyunu İndir
5. Mobile Legends: Bang Bang=> Oyunu İndir
6. Battle Bay=> Oyunu İndir


İlgili İçerik; PUBG Mobile Gibi En İyi Hayatta Kalma Oyunları

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER