1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Ankara Millet Bahçesi Nerede? Ankara Millet Bahçesi Ne Zaman Açılacak ?

Ankara Millet Bahçesi Nerede? Ankara Millet Bahçesi Ne Zaman Açılacak ?

Ankara Millet Bahçesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapımı yürütülen 303 millet bahçesi projesinin farklı il veya ilçelerdeki 80 tanesi vatandaşların faaliyetine sunuldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu kapsamda yaptığı açıklamada “Atatürk Kültür Merkezi’nin de içinde yer aldığı Millet Bahçesi projesini ağustos ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Çok örnek bir proje olacak, çok önemsiyoruz. Ankara’nın Central Parkı diyebiliriz” dedi.

ankara millet bahçesi

Ankara Millet Bahçesi Ne Zaman Açılacak ?

Millet bahçelerinin yapımı devam ederken Ankaralı vatandaşların merak ettiği sorulardan biride Ankara Çankaya’daki millet bahçesinin ne zaman açılacağıydı

Millet Bahçemizi 30 Ağustos’a kadar tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine açmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle hem Ankara’mıza hem bölgemize hem Türkiye’mize hizmet edecek millet bahçesini 30 Ağustos’ta tüm hemşehrilerimize kazandırmış olacağız. Önemli bir yatırım. Çok örnek bir proje olacak, çok önemsiyoruz. Burasını Ankara’nın Central Parkı yapacağız.”

640 bin metrekare rekreasyon alanına ve 89 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje kapsamında millet kıraathanesi, cami, sanat atölyeleri, çayhane, kır lokantası, pazar yeri, tohum merkezi, çocuk kulübü, binicilik merkezi, sağlık merkezi, tramvay durakları, bakım onarım merkezi, çok amaçlı bina ve kapalı otoparklar yer alıyor. Rekreasyon alanlarında ise biyolojik gölet, gösteri ve yansıma havuzları, Zipp Coaster, tören alanı, buz pisti, kaykay pisti, menaj alanı, bisiklet ve koşu yolları, toplanma meydanı, çayır amfi, açık ve kapalı otopark alanları, açık hava spor alanları, çocuk oyun alanları ve bostan alanları bulunuyor. Proje kapsamında bin adet ağaç dikilecek Peki Millet bahçesi nerede ?

Çok beklenen Ankara’nın Centrel Park’ı Millet Bahçesi Atatürk Orman Çiftliği ile Atatürk Kültür Merkezi’ni buradan Gençlik Parkı’mızı, 19 Mayıs Stadyumu’muzu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası alanını,  Ankara  Hergelen Meydanı’nı ve oradan da Ankara Kalesi’ne kadar tarihi, kültürel ve doğal aksı birbirine bağlayacağız. Ankara’mız bu alanda nefes alacak. Atatürk Orman Çiftliği ile Gençlik Parkı’nı 19 Mayıs Stadyumu’muzun bulunduğu alanı birbirine bağlayacak olan çok büyük bir konumdadır. Ankara’da Yenimahalle ilçesi ile Çankaya arasındadır diyebiliriz

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. editor_avatar
    1 ay önce

    eski başkan yedi bitirdi her yeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir