Açık lise ders seçimi nasıl yapılır 2022-2023 Milyonlarca açık lise öğrenicisini meraklandıran durumlardan birisi de ders seçimi oluyor. Açık lise 2. dönem ders seçimi başlıyor. Der seçimi yapmak için heyecanlanan öğrenciler ders seçimlerinin nasıl yapılacağını merak ediyor.

Ders Seçimi Nasıl Yapılır İzle

2022-2023 eğitim ve öğretim yeni yılında Açık Öğretim lisesi ders seçimlerini 28 Ocak 2022 tarihine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Son gün 28 Ocak tarihinde saat 18.00’a kadar son işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Açık lise ders seçimi yapabilmeniz için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekir. Menüde yer alan Ders Seçme ve Kayıt Yenileme menüsüne tıklayın. Menün altında yer alan Ders Seçme İşlemi seçeneğine tıklayın. Ders seçme işlemlerini buradan kolayca yapabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Ders Seçimi Yapmayı Unuttum Ne Yapmalıyım?

Açık Lise ders seçimi yapmayı unuttum, açık Lise ’de okuyan kişilerin merakla beklediği o souya yanıt getiriyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında ikinci dönem ders seçimleri başladı. Açık öğretim kredili sistem ile çalışır. Sınıf geçme gibi bir durum söz konusu değildir. Ders bazında geçti ve kaldı olarak bakılmalıdır. Kredili sistem olmasının güzel yanı da budur. Seçtiğiniz dersler kaç kredi ise o kredi hesaba katılmaktadır.

acik-ogretim

AÖL Ders Seçimini Kaçıran Öğrenciler Ne Yapmalıdır?

İşte detayları... Ders seçim zamanını kaçırdıysanız sistem otomatik ders seçimi yapar. Bu durum ile sınavına girmek zorundasınız. Sistemin otomatik ders vermesini istemiyorsanız ders seçimi yapmanız gerekmektedir. Bir ders seçmiş olursanız sistem size otomatik ders eklemesi yapmaz. Hiç ders seçimi yapmadığınız durumlar da sistem otomatik dersleri eklemektedir. Ve bu eklenen derslerin sınavlarına girmeniz yeterli olacaktır.

Yeni Sisteme Göre Ders Seçimi