1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple AirTag Ne İşe Yarar ? Apple AirTag Türkiye Satış Fiyatı Nedir ?

Apple AirTag Ne İşe Yarar ? Apple AirTag Türkiye Satış Fiyatı Nedir ?

apple-airtag

Apple Nisan ayındaki Spring Loaded adlı etkinliğinde AirTag cihazını satışa sunacağını duyurmuştu. AirTag 30 Nisan’dan itibaren çeşitli ülkelerde satışa sunuldu. ABD’deki satış fiyatı yaklaşık 29 dolara olan AirTag’in Hermes markalı aksesuarları da dahil olmak üzere ayrı olarak satın alınabilecek oldukça renki ve farklı ekstra aksesuar da mevcut.

Apple AirTag’in ne işe yaradığı ve özellikleri merak konusu olmuştu. AirTag, kullanıcıların iPhone, iPod touch ve iPad’inde yüklü olan Find My uygulaması ile kayıp veya çalınan apple marka eşyalarınızı hızlı ve kolayca bulmalarını sağlıyor.

Apple AirTag  paslanmaz çelik kaplamaya sahip dairesel bir cihazdır. Bu da rakiplerinden daha dayanıklı ve daha kaliteli bir görünüş sağlıyor. Yaklaşık 32 mm çapında ve 6 mm kalınlığında olan cihaz standart bir pil ile 1 yıllık çalışma süresine ulaşabiliyor pilin değişmesi gerektiğini ise iPhone üzerinden bildiriyor. Cihaz 30 dakika boyunca 1 metrelik derinliğe sahip suya dayanıklı,  çeşitli aksesuarlar ile rahatlıkla üzerinizde taşıyabilirsiniz. Ayrıca cihazınızı isim yada bir emoji ilede kişiselleştirebilirsiniz.

APPLE AİRTAG TÜRKİYE FİYATI NE KADAR?

Dairesel hatlara sahip ve 11 gram ağırlığında olan cihaz aynı zamanda  hoparlör ve ivmeölçer ile donatılmıştır. AirTag, Türkiye’de tekli paket ve 4’lü paket olarak satılıyor.

Kullanıcılar bir Apple ID’ye 16 farklı AirTag cihazı tanımlayabiliyor. Apple’ın Türkiye’de de satışa sunduğu AirTag’in fiyatları, tekli paket için 299 TL ve 4’lü paket için ise 999 TL olarak belirlendi.

Yorum Yap

Yorum Yap