Bu soğuk havalarda bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar kaçınılmaz olarak hastalanacaklardır. Artık hastalıklara son!

Çocuklar, özellikle kalabalık veya kapalı alanlarda sık sık hastalanırlar. Tabiri caizse geceleri öksürmek ciğerleri patlayacakmış gibi hissettirir. Yemeklerin vazgeçilmezi olan ve doğal antibiyotik görevi gören soğan ile soğuk havaların olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca mucizevi soğan karışımını tüketerek kendinizi her türlü rahatsızlıktan koruyabilirsiniz.

 Bu bilgi, kışın sık sık hastalanıyorsanız ve iyileşemiyorsanız sizin için çok değerli olacak. Soğuk havaların başlaması, insanları, özellikle de bağışıklık sistemi zayıf olanları sık sık hasta eder. Özellikle çocuklar okula giderken grip ve öksürük önlenemez. Durum kötüleşirse antibiyotik kullanmalıyız. Bununla birlikte, sık sık hastalanırsanız çok fazla antibiyotik almak rahatsız edici olabilir. Antibiyotikler gibi güçlü ilaçlara olan ihtiyacı azaltmak için doğal gıdaların gücünden yararlanın. Sevdiğimiz yiyeceklerin olmazsa olmazı soğan aynı zamanda doğal bir antibiyotik görevi de görür. Hastalanmamak için dikkatli olun ve lezzetli soğan karışımını düzenli olarak için.

Doğal Antibiyotik

Sülfür, iyot, kalsiyum, demir, folat, magnezyum, fosfor, potasyum ve antioksidanların tümü, aynı zamanda önemli bir A, C ve B vitamini kaynağı olan soğanlarda bol miktarda bulunur. Hem enfeksiyonlara karşı bağışıklık hem de göz sağlığı A vitamini ile desteklenir. Suda çözünen bir vitamin olan B vitamini, sağlıklı bağışıklık ve sinir sistemi fonksiyonunu destekler.

Öte yandan, C vitamini özellikle kış aylarında hastalık savunmasını destekler. Bu vitaminler sayesinde vücudun direnci artar ve sağlıklı tutulur. Ek olarak, sindirim sisteminde en sık görülen ve çoğunlukla bağırsakları ve mideyi etkileyen enfeksiyonlara karşı tüm vücut savunması görevi görür. Acıyı azaltma özelliği ile soğan da öne çıkıyor.

Bacak ve Ayaklarda Uyuşma Nasıl Tedavi Edilir? Bacak ve Ayaklarda Uyuşma Nasıl Tedavi Edilir?

527b98b7992df100a8c64173

Bağışıklık Güçlenir

Soğanların mikroplara ve virüslere karşı etkili olan doğal antibiyotik özellikleri, zayıflamış bir bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Soğan, antimikrobiyal etkiye sahip kükürt içerir. Çocuklar ve yetişkinler, vücut direncini artıran soğanları kolay bir şekilde yiyebilirler.