Genel olarak uzman doktorların uçuk tedavisi için tavsiye ettiği cilt kremi olarak bilinen Asiviral krem nasıl kullanılır, ne için kullanılır gibi sorularınızın yanıtları sizlerle.

Asiviral Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin etken Maddesi Asiklovir, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını engelleyen antiviral bir krem olarak biliniyor. Krem, herpes simpleks (uçuk) virüsünün neden olduğu yüz bölgesinde genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında oluşan uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçukların tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır. Normal reçeteli bir ilaçtır ve reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabilmektedir.
  • Uçuk virüsünün gelişimini ve yayılmasını önler.
  • Uçuğun bulaşarak yayılmasının önüne geçer.
  • Herpes simpleks virüsünü etkisiz hale getirir.
  • Yüz, dudak, dudak kenarı, burun çevresi, genital organlardaki uçuk tedavisinde de kullanılabilir.
Uçuk için Asiviral Krem [geo-post id="3728" label="Önerilen Yazı"]

Asiviral Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir. Kremi uçuk yaralarının üstüne yarayı tamamen örtecek şekilde sürünüz ve hafifçe yediriniz. Günde 5 defa yaklaşık 4 er saat ara ile uygulanabilir. Dudak kenarlarında ve burun etrafındaki uçuklarda normal tedavi süresi en az 4 gün, genital uçuklarda en az 5 gündür. Eğer iyileşme olmazsa tedaviye toplam 10 gün (5+5) devam edilebilir.

Bu Kremin Fiyatı Nedir ?

Bu kremin fiyatı 32.24 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Bu fiyat 10 gramlık krem içindir ayrıca fiyatlara zaman zaman zamlar gelebilmektedir. Normal reçete ile satılmaktadır. Doktorunuz reçete etse dahi devlet tarafından ödenmemektedir. Reçetesiz satışı da vardır. Aile hekimine de bu ilacı reçete ettirebilirsiniz. Satın alırken son kullanma tarihine ve ürünün ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat edin.

Kremin Kullanımından Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • İlaca karşı belirlenmiş bir alerjiniz varsa kullanıma başlamayın.
  • Kremin kullanımında yaş sınırı vardır. 12 yaş ve üzerindeki kişilerin kullanımına uygundur.
  • Uçuk bulaşıcı bir cilt hastalığı olduğundan dolayı hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Yardımcı maddelerinden biri propilen glikoldur bu madde ciltte tahriş yapabilir bu duruma karşı dikkatli olun.
  • Sürülen bölgenin üzeri herhangi bir bandaj ile kapatılmamalıdır.
  • Göz ve çevresinde bu krem kullanılmaz.
Bu krem hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.