1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır; Kırışıklık, Sivilce ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi

Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır; Kırışıklık, Sivilce ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi

Aspirin Maskesi

Hiç kimse daha genç görünmenin bir formülü olduğunu bilse buna kesinlikle “HAYIR” diyemeyecektir. Yaşlanma karşıtı olarak tavsiye edilen aspirin maskesi kırışıklık, sivilce, leke ve benzeri cilt sorunlarının en büyük düşmanları arasında yer alıyor.

Genel olarak güçlü bir ağrı kesici özelliği bulunan aspirini sadece bu özelliği için kullanıyoruz. Fakat yaşlanma karşıtı özelliği ile yapacağınız maskeler hem daha genç görünüm hem de kırışıklar için müthiş bir çözüm olacaktır. Aspirinin bilmemiz gereken oldukça önemli bir özelliği ise anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliğinden dolayı sivilceli olan ciltlerde ciddi oranlarda iyileşme sağlaması ve ölü olan hücrelerin ciltten arındırılması için cilt maskeleri içerisinde kullanılır. Güneş, beslenme, sigara tüketimi ve stres nedeniyle ciltte kırışıklar oluşur. Kırışıklıklar sadece yaşlanma belirtisi olarak bilinse de hava koşulları ve yaşama biçiminden kaynaklı olarak genç yaşta kırışmalar oluşabilir. Genç yaşta oluşan kırışıklıkların önüne bazı maskeler ile geçebilirsiniz.

aspirin maskesi


LİMON VE ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER

– 3 adet aspirin,
– 3 yemek kaşığı limon suyu

YAPILIŞI:

Bir kasede aspirin ve limonu karıştırarak eritin. Aspirin yapışkan kıvama gelince yıkanmış yüze sürerek 10 dakika boyunca bekletin ve ardından yüzünüzü durulayın.


BAL, YOĞURT VE ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER

– 5 aspirin,
– 1 yemek kaşığı yoğurt,
– 1/2 yemek kaşığı bal

YAPILIŞI

Aspirini ufalayarak bal ve yoğurtla karıştırın. Temiz cilde maskeyi sürün ve yarım saat bekletin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın.


ASPİRİN MASKESİ

MALZEMELER

– 3 adet aspirin,
– 3 yemek kaşığı ılık su

YAPILIŞI:

Aspirin ve suyu yapışkan bir kıvama gelene kadar karıştırın. Temiz yüze maskeyi sürün ve 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın.3 maskeyi de hafta 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Her maske uygulamasından sonra cildi tonik ile silin ve nemlendirici uygulayın.

ÖNEMLİ NOT : Hassas ve alerjik cilt yapısına sahip kişilerin doktor kontrolünde uygulaması gerekir.

Yorum Yap

Yorum Yap