Atatürk’ün Yemek İsteyip de Yiyemediği Son Yemek Neydi ?

Atatürk’ün Yemek İsteyip de Yiyemediği Son Yemek Neydi ?

Ölümünün üstünde 82 sene geçen Mustafa Kemal Atatürk’ün ölmeden hemen önce yemek istediği ve doktorlar tarafından önerilen o yemek son günler de internet üzerinde araştırılmaya başlandı. Ulu Önderimiz Atatürk’ün hastalığı çok ilerlemiştir ve doktorlar enginar yemesinin onun için iyi olacağını söyler. Ama enginar sonbahar mevsiminde zor bulunduğu için sipariş vermek zorunda kalırlar. Fakat..!

1938 senesinde Dolmabahçe’de hastalığı aşırı derece de ilerleyen ve doktorlar tarafından sık sık kontrol edilen Mustafa Kemal Atatürk doktorlara “Neden bana enginar yedirmiyorsunuz hala?” diye sorar. Ardından Hatay’da taze enginar bulunabileceğini öğrenirler ve hızlı bir şekilde sipariş verirler. Sonbahar aylarında enginarın mevsimi de olmadığı için gelmesi biraz uzun sürer.

10 Kasım saat 09:05 geçe hayata gözlerini yuman Atatürk’ün istediği enginar hemen gelir. Fakat Atamız o yemeği yiyemeden hayata veda etmiştir.

Atatürk'ün Yiyemediği Yemek

Bu Yıl Atatürk’ün Kaçıncı Ölüm Yıldönümüdür, 10 Kasım’ın Önemi Nedir ?


ATATÜRK’ÜN EN SEVDİĞİ YEMEK NEYDİ?

Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği yemek yağlı fasulye yani kuru fasulyedir. Öğrencilik yıllarında alıştığı ve vazgeçemediği yemektir.

  • Yorumlar Yok
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
BENZER İÇERİKLER