2022 2023 Av yasağı ne zaman başladı ne zaman bitecek Av severler tarafından merak ediliyor. Av Yasağı bitiş günü araştırılıyor. www.okubak.com

2023 Av yasağı ne zaman başladı? Hangi mevsim av yasağı olur? Tarım ve Orman Bakanlığı av mevsimi takvimi araştırılıyor.

2023 Kışı Nasıl Geçecek ? Meteoroloji ve Uzman Yorumları 2023 Kışı Nasıl Geçecek ? Meteoroloji ve Uzman Yorumları

Tarım ve Orman Bakanlığı duyurusuna göre 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren av yasağı başladı.

2022-2023 Av Mevsimi Ne Zaman?

Merkez Av Komisyonu, Av Döneminde geçerli olmak üzere ülkemizde kara avcılığıyla ilgili aşağıda yer alan avlanma usul ve esaslarını belirlemiştir. Alınan karar 27 Mayıs 2022 tarihli ve 31848 sayılı 1. Mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.Merkez Av Komisyonu;Avın açılış ve kapanış tarihlerini,Avına izin verilen av hayvanları ile avcı başına avlanabilecek bir günlük av hayvanı limitlerini,Avlanma günlerini,Avlanmanın yasak olduğu avlaklar ile sahaları,Av dönüşünde avcıların taşıyacakları av hayvanı miktarını,Devlet ve genel avlaklarda avlanmayla ilgili hususları,Avlanmada kullanılması ve bulundurulması yasaklanan araçlar, gereçler ve özelliklerini,Mücadele amaçlı avlanma usulünü,belirlemiştir..

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'NDAN DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Buna göre avlanma; tüm bölgelerimizde aynı gün 20 Ağustos 2022 tarihinde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacaktır.Alınan karar uyarınca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecektir. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecektir.Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekmektedir.

Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecektir.Avcılar; Merkez Av Komisyonun Resmi Gazete 'de yayımlanan 21 sayılı Kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları zorunludur.İlgililere ve avcılara duyurulur..