Güneş yanığı sonrası oluşan kaşıntı ya da böcek sokmaları ardından yaşanan batma hissini gidermek için tavsiye edilen Avil krem ne için ve nasıl kullanılır ya da 2021 güncel fiyatı ne kadar sorusunun cevabı sizlerle... Etken maddesi Feniramin olan Avil krem vücutta kaşıntı, kızarıklık varsa uzman doktorların tavsiye ettiği bir ilaçtır. İsminden çok bilinmese de görenlerin ilk başta tanıdığı Avil merhem, şişkinliğe neden olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntı önleyici sadece eczanelerde satılan bir krem olarak biliniyor.

Avil Krem Ne İşe Yarar ?

25 gramlık tüplerde satılan Avil merhem, beyaz homojen pürüzsüz görünümde güneş yanıkları, kızarıklık, böcek sokmaları, kaşıntı için kullanılan ilaçtır. Genel olarak faydalı ve cilt yapısına uygun bir kremdir. Birinci derece yanık tedavisinde reçete edilen Avil merhem, alerjik deri lezyonlarının iyileştirilmesinde de oldukça başarılıdır. Ancak ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Doktora danışmadan çocuklarda bu ilacı kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Merhemi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayın, rahat ve bol kıyafetler giymelisiniz. [geo-post id="9698" label="Önerilen Yazı"]

Avil Krem Nasıl Kullanılır ?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekiyor. İlk olarak uygulayacağınız bölgenin temiz olduğundan emin olun. İnce bir tabaka halinde sorunlu bölgeye parmak uçlarınızla uygulayın. Sorunun büyüklüğüne göre günde 2-3 kere uygulanabilir. Cilt üzerinde en az 2 saat kaldıktan sonra su ile temizleyebilirsiniz.

Avil Krem Merhem Yan Etkileri Nelerdir ?

Avil merhem yan etkileri son derece azdır. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirin. İlacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali gibi sistemik yan etkilere sebep olabilir.

Avil Krem 2021 Ücreti Ne Kadar ?

Avil merhem fiyatı 12,03 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Fiyatlar bölgeye göre değişebilir. Kaynak (1)